REKLAMA

Młody pracownik banku przywłaszczał sobie pieniądze. Trafił do aresztu

PODKARPACIE/RZESZÓW. Policjanci zatrzymali pracownika placówki SKOK w Sokołowie Małopolskim. Mężczyzna podejrzewany jest o przywłaszczenie pieniędzy w kwocie niemal 900 tys złotych. Jednak policjanci szacują, że straty mogły być większe. Nad sprawą w dalszym ciągu pracują funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pod nadzorem prowadzącej śledztwo Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

policja1

Do zatrzymania 22-letniego pracownika placówki doszło w piątek wieczorem. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa policjanci zostali zawiadomieni przez pracowników centrali kasy w Piekarach Ślaskich.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że w sierpniu ubiegłego roku mężczyzna został zatrudniony w punkcie w Sokołowie Małopolskim. Mężczyzna prowadził punkt jednoosobowo. Z zebranych informacji wynika, że od tego czasu przywłaszczył na szkodę SKOK-u kwotę przynajmniej 861 tys. złotych. Jednak straty spowodowane jego działaniem mogą być znacznie większe.
Mężczyzna zniszczył część dokumentacji i w chwili obecnej trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia mechanizmów działania podejrzanego oraz ustalenia rzeczywistej kwoty, jaką przywłaszczył. W wyniku działań policjantów i prokuratora z przywłaszczonej kwoty udało się zabezpieczyć ponad 560 tys. złotych na rachunkach podejrzanego.
W poniedziałek na wniosek prowadzącej w sprawie śledztwo Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, sąd zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

KWP

 

 

05-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mlody-pracownik-skok-u-przywlaszczal-sobie-pieniadze-trafil-do-aresztu