REKLAMA

Młoda Lewica chce ulicy Praw Kobiet w Rzeszowie! Jest wniosek do radnych

RZESZÓW / PODKARPACIE. Młoda Lewica oraz Wiosna z Podkarpacia chcą, by w Rzeszowie powstała ulica Praw Kobiet. Zaapelowali oni w tej sprawie do rzeszowskich radnych.

 

162924190_2886817314909861_8095894711651509575_o
Foto: Młoda Lewica – Podkarpacie / Facebook

W czwartek młodzieżówka Lewicy i Wiosny na Podkarpaciu złożyły wniosek o nadanie nazwy Praw Kobiet jednemu z elementów rzeszowskiej infrastruktury – chodzi o rondo, skwer lub ulicę.

Zwracamy uwagę na kwestię praw kobiet i brutalną ofensywę fundamentalistycznej prawicy. Zawnioskowaliśmy do rzeszowskich radnych o nadanie nazwy “Praw Kobiet” wybranemu obiektowi miejskiej infrastruktury – informują działacze Młodej Lewicy.

Trud tysięcy Polek musi być w końcu doceniony i napawać nas wszystkich dumą z tego, jak silne i niezwyciężone są Polskie Kobiety. Rzeszów jako “Stolica Innowacji” powinien być przykładem dla wszystkich polskich miejscowości i zaakcentować w przestrzeni miejskiej przywiązanie do dziedzictwa pierwszych emancypantek – mówiła w czwartek na rzeszowskim Rynku działaczka Młodej Lewicy, Alicja Mierzejewska.

Michał Sztuk, koordynator Wiosny, przedstawił założenia ustawy “Legalna aborcja. Bez kompromisów”, pod którą Lewica oraz organizacje społeczne zbierają podpisy.

Mamy obecnie ofensywę ekstremistów. Haniebny wyrok Trybunału Julii Przyłębskiej dot. zakazu aborcji a teraz próba wypowiedzenia antyprzemocowej Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej alternatywną pseudokonwencją o prawach rodziny autorstwa Ordo Iuris, o której wczoraj debatował Sejm – mówił Michał Sztuk.

Młoda Lewica chce, by kobiety posiadały prawo do decydowania o własnym ciele i rodzicielstwie oraz miały prawo m.in. do równego wynagrodzenia i edukacji.

Mamy nadzieję, że Rada Miasta Rzeszowa przychylnie odniesie się do naszej prośby i uhonoruje kobiety i ich starania o równe traktowanie, nadając wybranemu elementowi przestrzeni miejskiej nazwę Praw Kobiet – zaznaczają działacze Młodej Lewicy.

 

Źródło: Młoda Lewica – Podkarpacie / Facebook

Oprac. Kacper Ciuba

20-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.