REKLAMA

Młociarz z Podkarpacia ze złotem Mistrzostw Europy i rekordem Polski! (VIDEO)

Dawid Piłat z LKS-u Stali Mielec został mistrzem Europy U-20 Tallinie. 19-letni młociarz trenowany przez Ryszarda Jakubowskiego pobił też rekord Polski w kategorii do 20 roku życia.

Przechwytywanie_222
Foto: screenshot / Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, Facebook

 

Dawid Piłat świetnie wszedł w konkurs. Rozpoczął rzutem na 76.90, co dało mu prowadzenie.

Później 19-letniego młociarza mieleckiego klubu wyprzedzili Francuz Jean Baptiste Bruxelle (77.90) oraz lider światowych tabel Niemiec Merlin Hummel (77.16).

Młociarz z Podkarpacia wrócił na pierwsze miejsce w piątej serii, kiedy osiągnął 79.20. W następnej wynik podkarpackiego młociarza skutecznie zaatakował Niemiec Hummel, rzucając na 79.32. Polak na koniec konkursu odpowiedział fantastycznym rzutem na 79.59, poprawiając własny rekord Polski U-20 i sięgając po złoto.

 

Dawid Piłat to trzeci polski mistrz Europy juniorów w rzucie młotem. Wcześniej po tytuł sięgali Szymon Ziółkowski (Nyíregyháza 1995) oraz Maciej Pałyszko (Lublana 1997).

–  Ostatni rzut był jak bajki. Emocjonująca rywalizacja do samego końca. Konkurs pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. Po próbie Niemca wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko. Wiedziałem, że mogę rzucić daleko i byłem skupiony do końca – podkreślił mistrz Europy, cytowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

 

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec / Facebook

17-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)