Mistrzynie Polski z Resovii !

Matylda Kowal i Anna Sabat to dwie zawodniczki klubu CWKS Resovia. W przeszły weekend, osiągnęły najwyższe miejsca podczas Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Zawody te miały miejsce w Lublinie. Anna Sabat swoim wynikiem pokonała Annę Cichocką, w biegu na 800metrów. Natomiast Matylda Kowal, wygrała w biegu na 3 tysiące metrów z przeszkodami oraz brązowy medal zdobyła w biegu na 5 kilometrów.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa spotkał się z zawodniczkami. Podczas drużynowego Pucharu Świata w Londynie Anna Sabat, zdobyła na swoje konto jeszcze jedno osiągnięcie. Stanęła na wicemistrzowskim stopniu na podium, co jest wielkim sukcesem.

Na początku sierpnia odbędą się Mistrzostwa Europy w Berlinie, na które pojadą „złote dziewczyny”.