REKLAMA

Mistrzyni Świata w karate jest z Rzeszowa!

RZESZÓW. Podczas XVII Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym, rozgrywanych w Genewie, mistrzynią Świata została 20-letnia Sensei  Agnieszka Sajdutka zdobywając na zawodach trzy medale!

KARATE

W Sport Hall Louis Bertrand w Genewie 24 i 25 października 2014 r. rozegrano XVII Mistrzostwa Świata (ITKF) Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów w Karate Tradycyjnym. O medale we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 260 karateków z 25 państw. Rewelacyjnie podczas tegorocznych mistrzostw spisała się polska drużyna zawodników z Rzeszowa. W gronie zawodników znalazła się studentka Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego Agnieszka Sajdutka, która na zawodach wywalczyła aż trzy medale!

Agnieszka trenuje karate od 13 lat. Na koncie ma już wiele sukcesów i medali. Jej motto sportowe brzmi Jeżeli dążysz do Mistrzostwa to wiesz, że dobrze to ciągle za mało” – to słowa Cusa D’Amato.

W swojej kategorii wiekowej Młodzieżowiec zdobyła:

  • Złoto w kata indywidualnym,
  • Srebro w fuku go oraz
  • Srebro w kumite indywidualnym.

Pozostali zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie również zdobyli medale. Natalia Wcisło wywalczyła srebrny medal jako Juniorka, a w kata indywidualnym na podium Seniorów stanął Jakub Głąb, który zdobył srebrny medal.

27-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mistrzyni-swiata-w-karate-jest-z-rzeszowa-mp002