REKLAMA

Mistrzostwa Świata w Kettlebell Sport. Rzeszowianie z trzema medalami i rekordem świata! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W miniony weekend Aneta Przepióra i Andrzej Jodłowski z Kettlebell Rzeszów wywalczyli trzy medale (dwa złote i jeden srebrny) mistrzostwach świata w Kettlebell Sport – WKSF Kettlebell World Championship 2021. Andrzej Jodłowski pobił w dodatku rekord świata w LC 2x24kg!

Bez nazwy-1_47

Od 16 do 18 lipca we włoskim Vanzaghello odbywały się Mistrzostwa Świata w Kettlebell Sport – WKSF Kettlebell World Championship 2021.

Czym jest sportowy kettlebell? W Kettlebell Sport zawodnicy muszą wykonać jak najwięcej powtórzeń w określonym czasie (10 min), bez opuszczania ciężaru na ziemię. Zarzut, a następnie podrzut, czyli Długi Cykl Oburącz (LC) wykonuje się dwoma odważnikami, lub jednym Długi Cykl Jednorącz (OALC), a Rwanie, czyli Snatch jednym, z możliwością jednokrotnej zmiany ręki. Zawodnicy startują także w Dwuboju (Biathlon), jest połączenie dwóch konkurencji, gdzie liczą się wyniki z podrzutu, jak i z rwania.

 

Rzeszowianie wrócili z tegorocznych mistrzostw świata z trzema medalami i pobitym rekordem świata!

Pierwszego dnia startów zawodnicy Kettlebell Rzeszów sięgnęli po dwa złota.

Andrzej Jodłowski zwyciężył w konkurencji LC 2x24kg w kategorii Master, wykonał 116 powtórzeń i pobił tym samym o 10 powtórzeń rekord świata.  Aneta Przepióra startowała natomiast w konkurencji OALC 1x16kg w kategorii Master, wykonała 107 powtórzeń.

Dwa dni później, w ostatnim dniu startów, dorobek Kettlebell Rzeszów powiększył się o medal Andrzeja Jodłowskiego, który zdobył srebro w konkurencji Półmaraton OALC 1x24kg. W ciągu 30 minut wykonał 406 powtórzeń.

 

Aneta Przepióra i Andrzej Jodłowski, mając licencję sędziów międzynarodowych WKSF, sędziowali też na mistrzostwach świata konkurencje Biathlon i Snatch.

 

Dziękujemy Miastu Rzeszów, Prezydentowi Miasta Rzeszowa za wsparcie wyjazdu na mistrzostwa świata. Dziękujemy też naszym kibicom za ogrom miłych słów, tak liczne gratulacje, że byli z nami na tych mistrzostwach świata; rodzinie, przyjaciołom, bliższym i dalszym znajomym. Dzięki wam te medale mają jeszcze większą wartość i cieszą jeszcze mocniej – mówią, dziękując swoim kibicom Aneta Przepióra i Andrzej Jodłowski.

 

Zdjęcia, źródło: Kettlebell Rzeszów

Oprac. Kacper Ciuba

 


22-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)