REKLAMA

Mistrzostwa Polski w karate należą do Rzeszowian!

RZESZÓW.  Na XX Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata w Tychach, Rzeszowianie przywieźli 7 pucharów i 4 Mistrzów Polski.

XX Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata  odbyły się w Tychach, 29 marca. W zawodach wzięło udział około 170 zawodników z całej Polski.

Karate

 

ZDJ.: Urząd Miasta Rzeszowa

Najmłodsza mistrzyni, Gabriela Sudoł zajęła I miejsce w kategorii juniorek młodszych. Znakomicie spisał się również senior Rafał Świder, który w konkurencji kata nie miał sobie równych i obronił tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku. W konkurencji kobudo (kata z bronią) Rafał wywalczył brąz. Swój tytuł obroniła także seniorka, obecna Mistrzyni Europy w kata, Iwona Stręk, która po wielu pojedynkach zdobyła złoto w konkurencji kata. Klaudia Bajrasz została Mistrzynią Polski w konkurencji kobudo seniorek. Patryk Kosturek, debiutujący w kategorii seniorów, wywalczył srebrny medal.  W kategorii seniorów – mistrzów (czarne pasy) swoich sił próbował Mateusz Kosturek, który ostatecznie zajął III miejsce.

Do Rzeszowa wróciło aż 7 pucharów i 4 Mistrzów Polski.

31-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mistrzostwa-polski-w-karate-naleza-do-rzeszowian