REKLAMA

Mirosława Karapyta chce się dostać do SLD.

RZESZÓW. Były Marszałek Województwa Podkarpackiego złożył wniosek o przyjęcie do klubu radnych wojewódzkich Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta najprawdopodobniej do końca przyszłego tygodnia. Mirosław Karapyta przed rozpoczęciem się afery z jego udziałem należał do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

mirosław_karapyta_1

Były marszałek wniosek o przyjęcie złożył 27 stycznia. Najprawdopodobniej decyzja klubu radnych SLD na wniosek byłego marszałka będzie pozytywna. W sejmikowym klubie jest  4. osoby. Decyzję w tej sprawie poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. O przyjęciu zadecyduje 15-osobowy Zarząd Wojewódzki SLD.

Mirosław Karapyta jest na razie niezależnym radnym. Zaczął pojawiać się na sesjach sejmiku w grudniu ubiegłego roku. W maju 2013r. został usunięty z fotela marszałka po tym jak Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jest również podejrzewany m.in. o branie łapówek od przedsiębiorców, gwałt, płatną protekcję i oszustwa. Łącznie 10. zarzutów.

Partyjni koledzy wyrzucili go z partii z hukiem, nie czekając na decyzję sądu.

ZDJ. Archiwum Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie

08-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

miroslawa-karapyta-chce-sie-dostac-do-sld