REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia: 31 niepożądanych odczynów na 200 tys. zaszczepionych

POLSKA. Jak poinformował w piątek pełnomocnik rządu do spraw szczepień i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, na niemal 190 tysięcy zaszczepionych Polaków wykryto 18 niepożądanych odczynów poszczepiennych. – Nie było żadnego trudnego, ciężkiego przypadku – podkreślił Dworczyk w rozmowie z Polsat News. Do poniedziałku liczba ta wzrosła do 31.

pexels-photo-5863391

Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

Podczas piątkowej rozmowy w Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk był pytany o liczbę potwierdzonych nieprawidłowych odczynów poszczepiennych po szczepieniu przeciw COVID-19. Pełnomocnik rządu do spraw szczepień poinformował, że na prawie 190 tysięcy szczepień wykryto 18 takich przypadków. Dodał też, że proporcja nieprawidłowych odczynów poszczepiennych wynosi 1 na 10 tysięcy zaszczepionych.

Michał Dworczyk podkreślił, że wszystkie odnotowane przypadki miały charakter lekki: były to zaczerwienienia, ból w miejscu ukłucia i lekko podwyższona temperatura. – Nie było żadnego trudnego, ciężkiego przypadku – mówił szef KPRM.

 

Raport MZ w sprawie szczepień

Według raportu Ministerstwa Zdrowia z 11 stycznia 2021 roku w Polsce zaszczepiono 200 022 osób, do punktów dotarło 204 375 dawek szczepionki. Do Polski dotarło łącznie 697 320 dawek. Zutylizowano 365 dawek szczepionki, liczba niepożądanych odczynów poszczepiennych wyniosła 31.

 

Szczepienia dla grupy “zero” i grupy pierwszej

Zapisy na szczepienia dla personelu medycznego tzw. grupy „zero” zostały przedłużone do 14 stycznia. Już niebawem – bo 15 stycznia – wystartują również zapisy dla kolejnych grup, które zostały opisane w Narodowym Programie Szczepień. W pierwszej kolejności będą to osoby powyżej 70. roku życia. Pierwsze szczepienia tej grupy mają się odbyć 25 stycznia.

Źródło: PAP, Polsat News, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

11-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ministerstwo-zdrowia-31-niepozadanych-odczynow-na-200-tys-zaszczepionych-9720-00r2kc