REKLAMA

Ministerstwo Sportu dofinansuje Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zadeklarowało większe finansowanie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Według zapewnień ministerstwa, inwestycja ma powstać od razu w całości.

3_24

Foto: ZK Architekci

W czwartek 4 lutego doszło do spotkania władz Rzeszowa i klubu CWKS Resovia Rzeszów z wicepremierem Piotrem Glińskim oraz wiceminister sportu Anną Krupką. Tematem spotkania była budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na stadionie Resovii przy ulicy Wyspiańskiego 22.

Delegację z Rzeszowa tworzyli wiceprezydenci miasta Marek Ustrobiński i Stanisław Sieńko, a także Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia i wiceprezes ds. organizacyjnych w CWKS Resovia, Maciej Dziurgot. Inicjatorem i uczestnikiem wizyty był także Marcin Warchoł podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, poseł okręgu rzeszowskiego.

Jak relacjonuje jego przebieg prezes klubu Aleksander Bentkowski, przybyłych już na wstępie zbudowały słowa premiera Piotra Glińskiego: „Resovia – sprawa załatwiona”.

Po przedstawieniu całości zagadnienia dotyczącego budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, stwierdzono zmiany związane z przygotowaniami projektu obejmującego cały obiekt. Zwrócono uwagę na pojawienie się 350-metrowej bieżni, wraz z wszystkimi innymi obiektami lekkoatletycznymi znajdującymi się w hali. Koszt budowy obiektu wzrósł z kwoty 32 milionów złotych zarezerwowanej na tę inwestycję w roku 2018, do kwoty 100 milionów złotych.

Wicepremier Gliński zauważył, że obecna wersja trzykrotnie przekracza pierwotnie założoną kwotę, ale dodał, że centrum nie będzie powstawało etapami, lecz zostanie zbudowane od razu w całości.

Zaznaczono, co potwierdziła wiceminister sportu, że pierwotnie zakładano realizację tylko części obiektu z bieżnią 130-metrową. Wicepremier Gliński podkreślił, że europoseł Tomasz Poręba na bieżąco informował go o inwestycji, zaznaczając przy tym fakt, że tak oczekiwany obiekt zaspokoi potrzeby regionalne dla sportowców różnych dyscyplin, a zwłaszcza lekkiej atletyki.

Strona rządowa potwierdziła, że inwestycja będzie realizowana w okresie 2 lat – natomiast środki finansowe, co ważne, pochodziły będą w 50 procentach z Ministerstwa Kultury i Sportu, natomiast po 25 procent z Samorządu Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa.

Spotkanie zakończyło się apelem ze strony wiceminister sportu Anny Krupki zobowiązującym Miasto Rzeszów do jak najszybszego złożenia wniosku o finansowanie inwestycji przez ministerstwo właściwie udokumentowane (maksymalnie do 3 tygodni od spotkania). Obecni na spotkaniu wiceprezydenci Rzeszowa wyrazili przekonanie, że stosowne dokumenty pojawią się w wyznaczonym terminie.

Źródło: CWKS Resovia

06-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.