REKLAMA

Ministerstwo Infrastruktury nie proceduje przepisów dotyczących monoraila

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak dowiedziało się radio RMF FM, zmiany przepisów, które miały umożliwić szybszą budowę naziemnej kolejki w Rzeszowie, nie są w tej chwili procedowane. Przypomnijmy, że zaprojektowanie i budowa kolejki monorail, to jedna z obietnic wyborczych kandydata na prezydenta Rzeszowa Marcina Warchoła.

the-monorail-2234868_960_720
Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Przepisy już są przygotowane i inwestycja będzie mogła być realizowana – mówił 24 marca Tadeusz Ferenc, który towarzyszył kandydatowi na prezydenta Rzeszowa Marcinowi Warchołowi w konferencji prasowej dotyczącej naziemnej kolejki jednoszynowej monorail.

Temat zaczął się ponad 12 lat temu, kiedy wyjechałem do Szwajcarii, by oglądać kolejkę. Było wiele spotkań w Sejmie, komisji, rozmów, a sprawa stała w miejscu. Dopiero, kiedy nawiązaliśmy kontakt z panem ministrem Warchołem temat ruszył do przodu. Działanie pana ministra Warchoła jest zdecydowane i bardzo skuteczne – chwalił popieranego przez siebie kandydata Tadeusz Ferenc, zaznaczając, że podczas jego prezydentury Marcin Warchoł jako poseł angażował się w przygotowanie przepisów umożliwiających budowę monoraila.

 

Jak podkreślał podczas tej samej konferencji Marcin Warchoł, przepisy już wtedy były gotowe do podpisania.

Przygotowałem przepisy na monoraila z inspiracji pana prezydenta Tadeusza Ferenca, wspólnie z ministrem infrastruktury. Są przygotowane i gotowe na podpis – mówił kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Podobnie Marcin Warchoł wypowiadał się w debacie “Rzeszów ma głos” organizowanej przez RMF FM. Po debacie reporter tej stacji zapytał Ministerstwo Infrastruktury, na jakim etapie są prace nad przepisami, o których mówił kandydat.

W Ministerstwie Infrastruktury nie są obecnie procedowane przepisy dotyczące kolejki monorail. Jednocześnie informuję, że ministerstwo popiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi transportu szynowego – odpowiedział reporterowi rzecznik resortu infrastruktury, Szymon Huptyś.

 

W rozmowie z RMF FM Marcin Warchoł zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu przedstawi kolejne pomysły i opinie dotyczące kolejki monorail w Rzeszowie. Kandydat dodał też, że nie wierzy, by ministerstwo działało pod pretekstem politycznym.

Nie wierzę, żeby ktoś celowo wstrzymywał prace nad przepisami. Ten projekt ma tylko walor rozwojowy dla mieszkańców. To jest projekt proobywatelski, mieszkańcy tego chcą. Przekonałem do tego ministerstwo. Nie wierzę w to, żeby Ministerstwo Infrastruktury nie było za rozwojem i postępem – powiedział kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa.

 

Źródło: red., RMF FM

12-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.