REKLAMA

Minister zdrowia z wizytą w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedził Szpital Miejski w Rzeszowie. Rozmawiał z dyrektorem i personelem medycznym między innymi o planowanych inwestycjach na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na które szpital otrzymał wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W planach jest też zakup rezonansu magnetycznego. W sumie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych placówka otrzymała 12,5 miliona złotych.

n3
Foto (2): Urząd Miasta Rzeszowa

Cieszę się, że mogłem pokazać ministrowi dobrze funkcjonujący szpital, szczególnie nowoczesny oddział ortopedii. Mogliśmy także przedstawić plany związane z inwestycjami, na które samorząd Rzeszowa otrzymał pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – powiedział pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Oddział ortopedii, który odwiedził minister Niedzielski, został wyremontowany zaledwie kilka miesięcy temu.

Modernizacja oddziału ortopedii zakończyła się w grudniu 2020 roku. Obejmowała przebudowę wszystkich pomieszczeń. Powstały nowe węzły sanitarne, kilka sal z własnymi węzłami, wymieniliśmy wszystkie instalacje. Ta inwestycja może być wzorem dla modernizowanych oddziałów – zapewnia Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

 

Teraz szpital chce takie same standardy wprowadzić na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na to zadanie placówka otrzymała niedawno 6 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Prace będą polegać na przebudowie pomieszczeń w zakresie m.in.: wymiany instalacji elektrycznej, wentylacji mechanicznej, sanitarnej oraz dostosowaniu ich do obecnych wymogów prawnych. Szpital planuje też zakup sprzętu medycznego.

 

Kolejne 6,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dyrektor szpitala zamierza przeznaczyć na zakup rezonansu magnetycznego wraz z modernizacją pomieszczeń pracowni.

Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie jako jeden z nielicznych publicznych szpitali w Rzeszowie nie posiada w swoich strukturach pracowni rezonansu magnetycznego, co znacznie ogranicza diagnostykę i możliwość wprowadzenia nowych metod leczenia w szpitalu.

n1

Minister zdrowia Adam Niedzielski życzył dyrekcji szpitala powodzenia w planowanych inwestycjach oraz podziękował personelowi medycznemu za trudną pracę w czasie pandemii koronawirusa.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

14-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.