REKLAMA

Minister zdrowia: Wśród lekarzy nie widać trzeciej fali

POLSKA. – Tutaj nie widać trzeciej fali – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski, podsumowując opublikowany przez siebie na Twitterze wykres dziennej liczby zakażeń lekarzy w Polsce. Szef resortu zdrowia uważa, że dzieje się tak dzięki szczepieniom przeciw COVID-19.

EtJNATkXUAEFBjS
Foto: Adam Guz / KPRM

Zgodnie z danymi na wykresie zaprezentowanym przez ministra zdrowia, w grudniu ubiegłego roku dzienna liczba zachorowań na COVID-19 wśród polskich lekarzy oscylowała powyżej 200 przypadków.

Od stycznia na wykresie widać wyraźny spadek. Według danych opublikowanych przez Adama Niedzielskiego, na początku marca 2021 roku dzienna liczba zakażeń lekarzy wynosiła około 10 przypadków.

 

Wpływ szczepień przeciw #COVID19 na zachorowania lekarzy. Od początku grudnia spadek z dziennego poziomu powyżej 200 do 10. Tutaj nie widać trzeciej fali! #szczepimysie – napisał na Twitterze Adam Niedzielski.

Pod wpisem ministra zdrowia pojawiły się komentarze sugerujące, że rząd powinien zareagować na zaprezentowane dane, znieść teleporady oraz powrócić do wizyt stacjonarnych.

 

Większość lekarzy została zaszczepiona

Jak pisze portal Wp.pl, w trakcie sejmowej Komisji Zdrowia, która miała miejsce 18 lutego, minister zdrowia informował, że od 27 grudnia, czyli od dnia rozpoczęcia szczepień, zaszczepiono prawie 120 tysięcy lekarzy.

Naczelna Izba Lekarska podaje, że zgodnie z danymi z lutego 2021 roku w Polsce prawo do wykonywania zawodu lekarza posiada 137,3 tys. osób.

Źródło: Wp.pl, Twitter / Adam Niedzielski

03-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.