REKLAMA

Minister zdrowia: Rekomendowane jest utrzymanie obostrzeń

POLSKA. Minister zdrowia Adam Niedzielski rekomenduje utrzymanie dotychczasowych obostrzeń. W środowej rozmowie w Radiu ZET stwierdził, że najbardziej obawia się otwarcia hoteli.

EqP3kIFXIAA9r8W

Foto: Adam Guz / KPRM

W najbliższym czasie poznamy decyzję rządu w sprawie obostrzeń, jakie będą obowiązywały od 1 lutego. Minister zdrowia Adam Niedzielski w środowej rozmowie z Radiem ZET powiedział, że jest zwolennikiem utrzymania dotychczasowych restrykcji.Z mojego punktu widzenia rekomendowane jest utrzymanie obostrzeń – mówił szef resortu zdrowia.

Minister Niedzielski dodał, że sytuacja w państwach ościennych jest o wiele gorsza od tej w Polsce, a argumentem, który szczególnie należy brać pod uwagę jest wysoka liczba zgonów w codziennych raportach Ministerstwa Zdrowia.

Szef resortu zdrowia przyznał w Radiu ZET, że najbardziej obawia się otwarcia hoteli.Boję się otwierania hoteli i tego, że ludzie pojadą teraz na spóźnione ferie, zwłaszcza że starsze dzieci są na zdalnym nauczaniu – stwierdził Niedzielski i dodał, że nie rekomenduje również otwierania szkół dla kolejnych klas.

Kilka dni temu na antenie Polsat News rzecznik rządu Piotr Muller powiedział, że nie jest spodziewane zaostrzenie obowiązujących przepisów sanitarnych. – Otwarcie galerii handlowych, czy częściowe działanie hoteli wydaje się dość oczywiste, jeśli miałby być podejmowane decyzje w sprawie luzowania obostrzeń – podkreślał rzecznik rządu.

Przypomnijmy, że obecne obostrzenia obowiązują od 28 grudnia 2020 roku do końca stycznia 2021 roku. Zamknięte od tego czasu są galerie handlowe, siłownie, stoki narciarskie i hotele. Jedynym poluzowaniem obostrzeń jest to, że od 18 stycznia powrócono do nauki stacjonarnej w klasach I-III szkół podstawowych.

Źródło: red., Radio ZET, Polsat News

27-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.