REKLAMA

Minister zdrowia planuje szczepić na COVID-19 wszystkich dorosłych Polaków

POLSKA. Minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek na antenie Polsatu News poinformował, że resort zdrowia planuje zaszczepić przeciwko COVID-19 całą dorosłą populację Polaków. Docelowo w Polsce ma się pojawić ponad 30 milionów szczepionek.

Foto: Adam Guz / KPRM

Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. (…) Proces przygotowania nie będzie łatwy, jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób – powiedział w piątkowym programie “Gość Wydarzeń” w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia zakomunikował również, że w planach jest stworzenie punktów drive-thru do szczepień, podobnych do tych, gdzie obecnie wykonywane są wymazy. Zaznaczył również, że dostęp do szczepionki powinien być “masowy”.

W poniedziałek amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer podał, że rozwijany przez niego projekt szczepionki na Covid-19 ma ponad 90 procent skuteczności. W 2021 roku firma ma wyprodukować do 1,3 miliarda dawek szczepionki. Adam Niedzielski podkreślił, że stosowane będą wyłącznie te szczepionki, które przejdą badania kliniczne i zostaną dopuszczone. – Niesprawdzonych produktów nie wpuścimy na nasz rynek – zaznaczył w Polsat News minister Niedzielski.

Minister zdrowia pytany o zmniejszenie liczby zakażeń powiedział, że następuje pewna stabilizacja rozwoju pandemii, jednak dodał, że liczba zachorowań zejdzie na dalszy plan, a głównym problemem może być liczba zgonów, a także  zagadnienie prowadzenia intensywnej terapii i zaopatrzenia pacjentów w tlen. Zaznaczył, że Polska nie jest na etapie, kiedy można zrezygnować ze szpitali tymczasowych.

Źródło: Polsat News

14-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

minister-zdrowia-planuje-szczepic-na-covid-19-wszystkich-doroslych-polakow-2737-00r2kc