REKLAMA

Minister zdrowia: Maseczki w pomieszczeniach zamkniętych na pewno do końca wakacji

POLSKA. Kiedy będziemy mogli zdjąć maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, w przestrzeni publicznej? – Na razie ja rekomenduję, żeby nie znosić tego obowiązku, na pewno do końca wakacji – mówi minister zdrowia.

DSC_0033
Foto: Justyna Żuczek / archiwum Rzeszów24.pl 

 

Adam Niedzielski był gościem Roberta Mazurka w czwartkowej Porannej rozmowie RMF FM. Redaktor zapytał o to, kiedy rząd pozwoli zdjąć maseczki w przestrzeniach przestrzennych.

W Polsce te restrykcje są bardzo liberalne. Być może z naszego punktu widzenia to rzeczywiście wydaje się niedogodne, że musimy nosić maseczki poruszając się w publicznych przestrzeniach zamkniętych, ale w Europie ci, którzy już podróżowali do Hiszpanii, Portugalii wiedzą, że tam jest bardzo dużo rygorów, również na zewnątrz – zaznaczył szef resortu zdrowia.

Na pytanie, kiedy w Polsce będzie można wejść bez maseczki do kina, teatru lub kościoła Niedzielski podkreślił, że oprócz regulacji, społeczeństwo powinno kierować się też zdrowym rozsądkiem.

Warto czasem się zabezpieczać przed sytuacją, w której można zostać zakażonym – mówił minister.

 

Na razie ja rekomenduję, żeby nie znosić tego obowiązku, na pewno do końca wakacji – podkreślił Adam Niedzielski, 

Minister zdrowia przypomniał, że przed rokiem liczba zakażeń była zbliżona do tej, którą mamy obecnie.

 

Niedzielski został zapytany o zagrożenie czwartą falą pandemii.
Czwarta fala może powstać z wielu powodów. Z jednej strony, ze względu na zwiększenie mobilności, cały czas ponad połowa społeczeństwa jest niezaszczepiona, nieodporna, więc to jest cały czas powyżej 10 milionów ludzi, wśród których wirus może się rozwijać – tłumaczył szef resortu zdrowia.

– Ja uważam, że głównym ryzykiem, jeżeli chodzi o naszą sytuację epidemiczną, jest pojawienie się nowych mutacji, przed którymi szczepienie nie będzie chroniło – dodał Adam Niedzielski.

 

Źródło: rmf24.pl

Oprac. Kacper Ciuba

10-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)