REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski odwołany! Znamy nazwisko następcy

Z KRAJU. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał się do dymisji! Jego rezygnacja została już przyjęta przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego. 

Dzisiaj podczas rozmowy z panem ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, podjąłem decyzję o przyjęciu jego rezygnacji z funkcji ministra – poinformował na twitterze premier Mateusz Morawiecki

Adam Niedzielski był ministrem zdrowia przez niemal trzy lata. Funkcję tę pełnił od 26 sierpnia 2023 r. przejmując urząd po Łukaszu Szumowskim. Odejście ministra to pokłosie krytyki, która spłynęła po jego wpisie na serwisie społecznościowym twitter, gdzie podał gdzie podał imię i nazwisko lekarza wraz z nazwą leku, które wypisał sobie w recepcie medyk.

Rezygnacja ministra zdrowia jest szeroko komentowana w środowiskach politycznych, zarówno w koalicji jak i w partiach opozycyjnych. 

Polityk koalicyjnej Suwerennej Polski, Patryk Jaki stwierdził, iż jest to dobra decyzja – Wreszcie A. Niedzielski zdymisjonowany. Wszystkie te jego niemądre lockdowny, polityka COVID-owa i ostatnie popisy. Dobra decyzja! – napisał na twitterze europoseł. 

Dymisję ministra Niedzielskiego krótko skwitował Donald Tusk – Niedzielski dziś. Reszta w październiku.

Nieco mniej oszczędny w słowa był za to były minister zdrowia w rządzie PO-PSL Bartosz Arłukowicz, który tak napisał na twitterze: Panie Ministrze Niedzielski. Tłumaczyłem Panu od miesięcy. Butą, arogancją i pełnym uzależnieniem partyjnym nigdzie Pan nie zajedzie. Szkoda, że nie wcześniej, bo może losy pandemii mogły być mniej dotkliwe.

Z kolei mimo dymisji Adama Niedzielskiego, Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja) żąda rozliczenia działań ministra przez prokuraturę – Na pewno nie zapomnimy p. Niedzielskiemu jego działań w roli ministra zdrowia. Na pewno nie damy mu się schować i udawać, że nic się nie stało. Na pewno nie odpuścimy mu. Dzień i noc będzie się tłumaczył w prokuraturze. Panie Niedzielski, ma Pan teraz się czego obawiać!

Premier Morawiecki zaproponował funkcję ministra zdrowia pani poseł Katarzynie Sójce. To polska lekarka, działaczka samorządowa i polityk, posłanka na Sejm RP IX kadencji. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pracowała jako lekarka w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie oraz w przychodniach w Mikstacie i Ostrzeszowie. Jest specjalistką z zakresu chorób wewnętrznych, praktykująca jako internista oraz lekarz rodzinny. 

W 2019 roku została wybrana w wyborach parlamentarnych na posłankę, startując z list Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskała 15 860 głosów. 

adam-niedzielski

źródło: red. / twitter / wikipedia.org
fot. Ministerstwo zdrowia

08-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)