POLSKA. W czwartek 11 lutego minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, podczas konferencji prasowej, poinformował, że przynajmniej do końca lutego przydłużono obostrzenia związane z nauką zdalną w szkołach powyżej III klasy szkół podstawowych i na uczelniach.
Foto: Adam Guz / KPRM
– Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego, czyli klasy I-III szkół podstawowych pracują nadal w trybie stacjonarnym, pozostali uczniowie w trybie zdalnym – poinformował w czwartek 11 lutego minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
12 lutego rozpoczyna się akcja szczepień nauczycieli
Pierwsza grupa nauczycieli uczących stacjonarnie w klasach I-III szkół podstawowych oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu są już szczepieni w wybranych szpitalach węzłowych.
– Akcja rejestracji nauczycieli do szczepień zakończyła się sukcesem. Do tej pory zarejestrowało się 268 tys. nauczycieli, to bardzo dobry wynik – oceniła wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek.
W niedzielę, 7 lutego ruszyła kolejna ogólnopolska akcja testowania nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych
W czasie pierwszych dni badań przesiewowych na obecność koronawirusa wymazy pobrano od 18 744 osób. Wyniki otrzymało 15 985 z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 336 osób, tj. 2 proc. wszystkich wyników badań.
Akcja testowania nauczycieli szkół potrwa do piątku, 12 lutego br. Od niedzieli, 14 lutego rozpoczną się testy przesiewowe dla nauczycieli przedszkoli, w tym osób zatrudnionych na stanowisku pomocy nauczyciela i pomocy wychowawcy w przedszkolach.
Od poniedziałku, 15 lutego br. rozpoczyna się kolejna tura rejestracji nauczycieli.
Na szczepienie będą mogli zgłosić się wszyscy nauczyciele zarówno edukacji przedszkolnej, jak i nauczyciele akademiccy. W tej grupie znajdą się również chętni nauczyciele (w wieku do 65 lat), którzy nie zostali zarejestrowani w I etapie przyjmowania zgłoszeń. Zapisy obejmują nauczycieli akademickich z datą urodzenia po 31 grudnia 1956 roku.
Analogicznie jak przy rejestracji podczas I tury, nauczyciele będą zgłaszać się do dyrektora szkoły, placówki oświatowej. Wypełniony formularz zgłoszeniowy dyrektor przekaże do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie zgłoszenie trafi do szpitala węzłowego, który skontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie terminu szczepienia. Nauczyciele akademiccy będą rejestrowali się w inny sposób. O szczegółach rejestracji tej grupy ministerstwo ma jeszcze informować.
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz