REKLAMA

Miliony na kształcenie zawodowe w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Rzeszowie zrealizowany zostanie program „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy – edycja 2”, który ma między innymi pomóc w dostosowaniu oferty edukacyjnej dla potrzeb regionalnego rynku pracy.

1_81

Foto: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie

 

Na program, który będzie realizowany w dziewięciu rzeszowskich szkołach udało się nam zdobyć dofinansowanie w wysokości blisko 4,5 miliona złotych – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Celem programu „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy – edycja 2” jest wzrost jakości kształcenia i poprawa jakości szkolnictwa zawodowego w rzeszowskich szkołach, dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego rynku pracy, a także przygotowanie szkół i nauczycieli do prowadzenia nauczania w formie zdalnej w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju związaną z pandemią koronawirusa – tłumaczy prezydent Konrad Fijołek.

 

Program „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy – edycja 2” będzie realizowany do 30 czerwca 2023 roku w dziewięciu placówkach. Są to:

– Zespół Szkół nr 1 (ZS nr 1).

– Zespół Szkół nr 2 (ZS nr 2).

– Zespół Szkół nr 3 (ZS nr 3).

– Zespół Szkół Gospodarczych (ZSG).

– Zespół Szkół Mechanicznych (ZSM).

– Zespół Szkół Elektronicznych (ZSE).

– Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości (ZSA).

– Zespół Szkół Technicznych (ZST).

– Centrum Kształcenia Zawodowego (CKZ).

 

Całkowity koszt programu to nieco ponad 4,98 mln zł. Miastu udało się zdobyć dofinansowanie do tego przedsięwzięcia w wysokości 4,235 mln zł z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz prawie 250 tys zł z budżetu państwa, w ramach działania 9.4 – Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

09-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)