REKLAMA

Mikołajkowe kontrole drogowe. Prezent od policjanta?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowska policja nie ma zamiaru bawić się w św. Mikołaja. 6 grudnia na drogach będzie jeszcze więcej patroli kontrolujących prędkość. Niegrzeczni kierowcy mogą dostać rózgę w postaci kary finansowej i punktów karnych.

w

foto: archiwum rzeszow24.pl

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, niestosowanie się do ograniczenia prędkości oraz brawura to jedna z przyczyn wielu zdarzeń drogowych. Dążąc do ich ograniczenia, a tym samym poprawy bezpieczeństwa na drogach policjanci prowadzić będą jutro działania „Prędkość”.

Przeciwdziałając niebezpiecznym zachowaniom kierujących, którzy lekceważą obowiązujące ograniczenia prędkości, we wtorek policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem będzie ujawnianie i karanie kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. Będą to wzmożone działania kontrolne z wykorzystaniem dostępnych urządzeń pomiarowych.

W tym dniu kierowcy napotkają więcej policyjnych patroli i mogą spodziewać się częstszych kontroli prędkości. Po drogach poruszać się będą również radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Szczególnym nadzorem funkcjonariusze obejmą te odcinki dróg, gdzie kierowcy najczęściej nie stosują się do ograniczeń prędkości.

żródło: KMP Rzeszów

05-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)