REKLAMA

Mieszkaniec regionu więziony w Emiratach Arabskich. Prosi o pomoc (WIDEO)

|

Mieszkaniec regionu więziony w Emiratach Arabskich. Prosi o pomoc (WIDEO)

Mieszkaniec województwa podkarpackiego, który pracował w branży fitness, od ponad pół roku znajduje się w więzieniu w Emiratach Arabskich. Sprawą zajmuje się MSZ i tamtejsza ambasada. Bliscy mężczyzny apelują o pomoc.

al

Foto: YouTube / kanał: Artur Ligęska

Artur Ligęska wyleciał do Dubaju w 2017 roku. W kwietniu chciał polecieć do Europy, jednak na dubajskim lotnisku usłyszał słowa: wróć do domu i zastanów się. W tym samym dniu go aresztowano i oskarżono o obecność narkotyków w organizmie. Mężczyzna do tej pory znajduje się w areszcie w Abu Dhabi, w izolatce, bez materaca i dostępu do leków.

Ligęska w nagraniu opowiada, że do Emiratów Arabskich wyjechał po tym, jak zawaliło mu się życie. Odebrano mu firmę, próbowano zniszczyć dorobek życia, posypał się też jego związek. Na miejscu zaczął budować wszystko od początku.

Bardzo prosimy o pomoc! Chodzi o zdrowie i życie naszego przyjaciela. Artur Ligęska od pół roku przetrzymywany jest w więzieniu w skandalicznych i niehumanitarnych warunkach w Emiratach Arabskich, bez dostępu do leków, całkowicie pozbawiony godności osobistej. Jest w stanie krytycznym. Nie wiadomo, ile jeszcze wytrzyma. Potrzebujemy waszej pomocy! Prosimy udostępniajcie apel gdzie tylko się da, tak żeby dotarł do jak największej liczby mediów, organizacji praw człowieka, władz państwowych. Ceną jest zdrowie i życie naszego przyjaciela – apelują znajomi mężczyzny w komentarzu pod jego apelem na YouTube.

Ambasada RP w Abu Dhabi, jak również MSZ zajmują się tą sprawą. Konsul RP w Abu Dhabi ma kontakt z Ligęską, ale dla dobra sprawy nie udziela dokładniejszych informacji.

22-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.