REKLAMA

Mieszkaniec Łańcuta chciał przekupić policjantów

2 tys. złotych za odstąpienie od czynności służbowych proponował łańcuckim policjantom 52-letni mieszkaniec Łańcuta. Łapówka miała uchronić mężczyznę przed konsekwencjami prawnymi za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Teraz za oba czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

303-133881_1

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, na jednej z łańcuckich ulic. Uwagę patrolujących teren miasta policjantów zwróciło zachowanie kierującego pojazdem marki Renault. Mężczyzna widząc jadący z przeciwka radiowóz skręcił w stronę nieczynnego już sklepu. Następnie na parkingu zatrzymał samochód i próbował jak najszybciej się od niego oddalić. Wtedy został wylegitymowany przez funkcjonariuszy.

Kierującym okazał się 52-letni mieszkaniec Łańcuta. Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Mężczyzna najpierw tłumaczył, że nie prowadził pojazdu, a następnie chciał się „dogadać”. Za odstąpienie od dalszych czynności zaproponował funkcjonariuszom 2 tys. złotych, wtedy został zatrzymany i przewieziony do łańcuckiej komendy, gdzie policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Następnego dnia 52-latek usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od wykonania czynności służbowych. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu.

Źródło: Podkarpacka Policja

23-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mieszkaniec-lancuta-chcial-przekupic-policjantow-2361