REKLAMA

Mieszkańcy Zabłociec nagrali teledysk. “Będziemy walczyć. Nie poddamy się!” (VIDEO)

ZABŁOTCE / GMINA SANOK / PODKARPACIE. Koło Gospodyń Wiejskich z Zabłociec nagrało klip video z utworem nawiązującym do toczącej się procedury wchłonięcia tej miejscowości przez miasto Sanok. – Będziemy walczyć, będziemy krzyczeć, my nie poddamy się! – słyszymy w refrenie stworzonego niedawno teledysku.


Screen z filmu

Mieszkańcy Zabłociec, Trepczy i Bykowiec śpiewają i tym samym przypominają, że należy im się prawo do decydowania o własnym losie, do wyboru miejsca zamieszkania i do uszanowania lokalnej tradycji. Teledysk jest kolejnym wyrazem sprzeciwu wobec agresywnej polityki władz miasta Sanoka, które nie szanując wyników konsultacji społecznych oraz uchylając się od jakiegokolwiek dialogu z mieszkańcami wsi, planują włączenie sołectw w swoje granice. Przekaz piosenki jest uniwersalny i dotyczy każdej wsi i jej społeczności, którą decydenci na wyższych szczeblach traktują jak pionki w grze o własne interesy – czytamy w opisie na profilu Fb Gmina Wiejska jest OK.

Już w lipcu, zgodnie z harmonogramem, ma zapaść ostateczna decyzja Rady Ministrów w sprawie trzech miejscowości, o których wchłonięcie walczy Sanok. Wcześniej włodarze miasta zabiegali o 10 miejscowości. Na finiszu całej procedury chodzi o Zabłotce, Bykowce i Trepczę. Po opinii wydanej przez wojewodę Ewę Leniart, blisko przyłączenia do Sanoka są Zabłotce i Bykowce. Coraz więcej mówi się jednak o tym, że pomimo negatywnej oceny wojewody dotyczącej Trepczy, również i ta cenna dla miasta Sanoka miejscowość, wkrótce wejdzie w granice administracyjne miasta.

Proces przyłączania sołectw do Sanoka opisywaliśmy kompleksowo od samego początku. Pytania w zakresie procedury poszerzenia wysyłaliśmy do sanockiego magistratu kilkukrotnie (3, 10, 16 i 19 lutego oraz 8 marca br.). Nie otrzymaliśmy ani jednej odpowiedzi.

SANOK: Protest mieszkańców. Traktory wjeżdżają do Sanoka! (VIDEO)

Zahutyń znokautował miasto. Konsultacje w gminie Zagórz zakończone

Konsultacje ws. poszerzenia miasta: Frekwencja w Sanoku 3,77%

Pomysł poszerzenia Sanoka zmiażdżony przez mieszkańców wsi! 98% nie chce do miasta

Komentarze władz gminy wiejskiej. „Mieszkańcy powiedzieli jasno i wyraźnie NIE!” (VIDEO)

„Nie można skłócać mieszkańców miasta i wsi”. WYWIADY po sesji (VIDEO, ZDJĘCIA)

Wiceburmistrz KONDRAT: Wójt doprowadził do szeregu naruszeń prawa (VIDEO)

Jest opinia wojewody! Bykowce i Zabłotce TAK. Trepcza NIE!

Rada miasta za wnioskiem burmistrza o poszerzenie Sanoka. Odwaga czy nonszalancja?

źródło: Red., Gmina Wiejska jest OK – Fb

09-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)