REKLAMA

Mieszkańcy Nowego Miasta stracili “11”, ale otrzymają nową linię

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mieszkańcy Nowego Miasta otrzymają nową linię autobusową. Jest to związane z likwidacją na tym terenie kursów autobusu numer 11. Nowa linia ruszy 19 stycznia 2020 roku.

Przechwytywanie_62_1_2_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

1 października ZTM wprowadził zmiany w kursowaniu czterech linii autobusowych. Najbardziej zauważalną modyfikacją było skrócenie trasy autobusów numer 11, która prowadzi teraz do pętli na ulicy Matuszczaka, z wyłączeniem ulic: Podwisłocze, Kopisto i Niepodległości. Decyzja ZTM-u została wprowadzona w oparciu o stanowisko Rady Osiedla Załęże. Mieszkańcy Załęża narzekali na notoryczne spóźnianie się linii numer 11.

Zmiany kursowania “11” nie podobały się natomiast części mieszkańców Nowego Miasta. W wyniku rozmów ZTM-u z Radą Osiedla Nowe Miasto, zostanie uruchomiona nowa linia.

Foto: Marek / czytelnik Rzeszów24.pl

19 stycznia 2020 roku kursy rozpocznie linia numer 7. Jej trasa rozpocznie się na Dworcu Lokalnym, następnie autobusy będą jeździły przez: aleję Cieplińskiego, ulicę Lisa-Kuli, ulicę Dąbrowskiego, aleję Powstańców Warszawy, ulicę Podwisłocze, aleję Kopisto, aleję Rejtana i ulicę Lwowską. Ostatnim przystankiem będzie hipermarket Auchan.

Autobus ma kursować co półtorej godziny – przekazał nam jeden z czytelników. Dokładny rozkład linii numer 7 nie jest jeszcze znany.

14-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mieszkancy-nowego-miasta-stracili-11-ale-otrzymaja-nowa-linie-6122-00r2kc