REKLAMA

Międzynarodowy sukces wokalistek z Rzeszowskiego Domu Kultury

Cztery wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury zostały Laureatkami VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniu 31 stycznia 2021 roku w Kalwarii Pacławskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel.

Kinga Paszek (fot. RDK) (1)(1)

Foto: RDK / na zdjęciu Kinga Paszek

W VI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który został zrealizowany w formule online wzięły udział: 43 zespoły folklorystyczne, wokalne i wokalno-instrumentalne, 254 solistów, 10 chórów, 1 orkiestra oraz 17 duetów / tercetów.

Wśród nagrodzonych uczestników znalazły się młode wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury, które reprezentowały miasto Rzeszów.

  • Kinga Paszek – III miejsce w kategorii solistów 15-18 lat,
  • Małgorzata Łeska – wyróżnienie w kategorii solistów powyżej 19 lat,
  • Aleksandra Janas– wyróżnienie w kategorii solistów 10-14 lat,
  • Amelia Borkowska – wyróżnienie w kategorii solistów 10-14 lat.

Kinga Paszek, Małgorzata Łeska i Aleksandra Janas pracują na co dzień w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście pod okiem instruktor Dominiki Kindrat, natomiast Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja została przygotowana przez instruktor Katarzynę Pasierb.

Nagrania video z werdyktem Jury oraz koncertem online znajdują się na stronie internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu TUTAJ

Źródło: RDK / mat. nadesłane

06-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

miedzynarodowy-sukces-wokalistek-z-rzeszowskiego-domu-kultury-3153-00r2kc