REKLAMA

Międzynarodowe sukcesy Grupy ArtDance z Rzeszowskiego Domu Kultury!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Grupa Reprezentacyjna ArtDance z Rzeszowskiego Domu Kultury zdobyła trzy nagrody oraz wyróżnienie podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu „Magic of Dance”. W tanecznej konfrontacji online wzięło udział 640 uczestników z Polski, Japonii, Finlandii, Hiszpanii, Egiptu i Armenii.

Foto - Grupa Reprezentacyjna ArtDance (fot. RDK)

Foto: Rzeszowski Dom Kultury

International Dance Competition „Magic of Dance” to międzynarodowy konkurs online, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne “Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim w dniach 27 – 28 lutego 2021 roku. Do przeglądu zgłosiło się 640 uczestników z całej Polski oraz takich krajów, jak Japonia, Finlandia, Hiszpania, Egipt i Armenia, którzy zaprezentowali łącznie 280 choreografii
w różnych stylach tanecznych.

Występy wykonawców oceniało zdalnie profesjonalne Jury w składzie: Wiesław Dudek (z Japonii), Cecilia Cegovia (z Hiszpanii), Kornelia Lech (z Izraela), Sebastian Białobrzeski (z Gdańska) oraz Joanna Plata (z Poznania). Tancerkom z rzeszowskiej Grupy Reprezentacyjnej ArtDance przyznali oni następujące nagrody oraz wyróżnienia:

  • I miejsce w kategorii solo 17+ ex aequo dla Moniki Łazar za układ „Czas rewolucji” oraz Zuzanny Sobiny za układ „Dziękuję”,
  • II miejsce w kategorii formacje 17+ dla mini formacji seniorskiej za układ „Ostatnie wezwanie”,
  • III miejsce w kategorii duety/trio 17+ dla duetu Julia Czech – Martyna Zubrzycka za układ „Zamiana”,
  • Wyróżnienie w kategorii duety/trio 17+ dla duetu Natalia Kania – Martyna Zubrzycka za układ „Hotel boy”.

Grupa Reprezentacyjna ArtDance działa w Rzeszowskim Domu Kultury od 2014 roku. Od samego początku istnienia zespół bierze czynny udział w krajowych i międzynarodowych konkursach tanecznych, podczas których był zdobywcą licznych nagród i wyróżnień, w tym tytułu Mistrza Polski. Instruktorem i opiekunem artystycznym grupy jest Urszula Surowiec.

Źródło: Rzeszowski Dom Kultury / mat. nadesłane

04-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)