REKLAMA

Michał Kobosko wsparł KONRADA FIJOŁKA: To kluczowy moment w historii Rzeszowa (VIDEO, FOTO)

|

Michał Kobosko wsparł KONRADA FIJOŁKA: To kluczowy moment w historii Rzeszowa (VIDEO, FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – To jest kluczowy moment w historii Rzeszowa, także kluczowy moment dla polskiej polityki – mówił, nawiązując do wyborów na urząd prezydenta Rzeszowa Michał Kobosko. Przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni wspierał w środę kandydaturę Konrada Fijołka.

 

Dziękuję za wystawienie wspaniałej drużyny Polski 2050 do bitwy o Rzeszów, która jest bitwą o to, żebyśmy zachowali Rzeszów przede wszystkim w rękach samorządowców i w rękach rzeszowian – powiedział Konrad Fijołek, rozpoczynając środową konferencję prasową z udziałem Michała Kobosko.

 

Michał Kobosko: To kluczowy moment

DSC_0074

To jest kluczowy moment w historii Rzeszowa, także kluczowy moment dla polskiej polityki. Rzeszów jest najważniejszy nie tylko w tej chwili, jest najważniejszy w dużo dłuższej perspektywie. Jest ważny z punktu widzenia tego, co w polskiej polityce w tej chwili się dzieje. Nie ma już obozu tak zwanej Zjednoczonej Prawicy – mówił przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

 

Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni mówił o wzajemnym skłóceniu w szeregach władzy, podkreślając, że widoczne jest to również przy okazji przedterminowych wyborów w Rzeszowie.

Mamy tutaj kandydatkę pana prezesa Kaczyńskiego, mamy kandydata pana prezesa Ziobry. Te dwa obozy, które dzisiaj ze sobą walczą na noże, postanowiły ze sobą walczyć także w Rzeszowie, wykorzystując w tym celu kandydatów, którzy nie znają tego miasta, nie znają jego realnych potrzeb, którzy są spadochroniarzami. To nie są prawdziwi kandydaci na prezydenta – podkreślił Kobosko.

Michał Kobosko zaznaczył, że Polska 2050 Szymona Hołowni chce silnego samorządu i zapewnił wsparcie dla kandydatury Konrada Fijołka, którego ocenił jako samorządowca “z krwi i kości”, posiadającego konkretny plan zmian w mieście.

– Prawdziwymi i właściwymi kandydatami mogą być wyłącznie takie osoby, jak Konrad Fijołek, które są stąd i nikt ich tutaj nie przywiózł, nikt ich nie musiał zaznajamiać z ważnymi sprawami miasta – mówił przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni.

 

Kobosko nawiązał do wyborów prezydenckich sprzed roku i stwierdził, że obecne władze mogą wykorzystać epidemię koronawirusa do przesunięcia terminu wyborów.

DSC_0092

Pojawiają się pomysły, żeby pomyśleć o zmianie daty, może na taką, która będzie wygodniejsza dla aktualnie rządzących, może taką, która pozwoli na odrobienie dystansu. Panie i panowie z PiS-u i z Solidarnej Polski, przegrać też trzeba umieć, weźcie to na klatę. My nie boimy się daty 9 maja – zapewniał Kobosko.

Michał Kobosko wspomniał o celu partii Polska 2050 Szymona Hołowni, jakim jest osiągnięcie przez Polskę neutralności klimatycznej do roku 2050, czy odejście od węgla do produkcji energii w 2040 roku i dodał, że w przypadku zwycięstwa Konrada Fijołka jego partia chce aktywnie uczestniczyć w polityce antysmogowej w Rzeszowie.

Przewodniczący partii zapowiedział też, że w czwartek do Rzeszowa przyjedzie Szymon Hołownia.

 

Konrad Fijołek: Ścieramy się z siłami, które niszczą samorząd

DSC_0156

Rzeszowianie wiedzą już, że jest tylko jeden kandydat – rzeszowianin w tych wyborach. Tę świadomość miło jest mi odczuwać na ulicach, na spotkaniach osiedlowych i spacerach, które odbywam na terenie Rzeszowa – mówił Konrad Fijołek, dodając, że Rzeszów nie powinien stać się “łupem politycznym”.

Nasza drużyna jest drużyną społeczną i obywatelską. Ścieramy się z siłami, które w Polsce mają na bakier z demokracją, ale przede wszystkim niszczą samorząd. Są to siły, którym samorządy muszą się przeciwstawić. (…) Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie, za zaangażowanie i za przekonywanie, że Rzeszów powinien wybrać rzeszowianina na prezydenta – oświadczył, zwracając się z podziękowaniami do działaczy Polski 2050 Szymona Hołowni, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

 

 

Tekst: Kacper Ciuba

Foto: Justyna Żuczek

 


21-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

michal-kobosko-wsparl-konrada-fijolka-to-kluczowy-moment-w-historii-rzeszowa-video-foto-8272-00r2kc