REKLAMA

Miasto walczy z nielegalnym parkowaniem. Stanęły blokady (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarząd Zieleni Miejskiej i Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie stawiają donice i słupki blokujące parkowanie w miejscach niedozwolonych. Przeszkody stanęły na ulicach Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Króla Kazimierza i na placu Wolności. Podobne działania zostaną przeprowadzone niebawem na ulicy Kreczmera.

 

We wtorek na ulicy Jana III Sobieskiego Miejski Zarząd Dróg zamontował słupki, które uniemożliwią parkowanie w miejscach niedozwolonych. Jest to jeden z efektów sobotniego spaceru, w którym wzięli udział mieszkańcy, Społeczny Rzecznik Pieszych oraz dyrektorzy zarządu zieleni i zarządu dróg.

Spotkanie było poświęcona niewłaściwemu parkowaniu samochodów. Wskazane wtedy problemy chcę rozwiązać jak najszybciej – przekazał na Facebooku prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

 

Podobne przeszkody dla kierowców stanęły w mieście w kolejnych dniach.

W środę przy ulicy Króla Kazimierza, w sąsiedztwie skweru Górskiego, Zarząd Zieleni Miejskiej ustawił donice, w których posadzone zostały m.in. begonie. Donice zabezpieczą część ulicy przed nielegalnym parkowaniem. Takie samo rozwiązanie zastosowano na terenie tuż przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego z Króla Kazimierza.

 

W czwartek Zarząd Zieleni Miejskiej ustawił drewniane donice na placu Wolności, w rejonie skrzyżowania ulic Jana II Sobieskiego i Gałęzowskiego.

Lada dzień podobne działania zostaną przeprowadzone na odcinku ulicy Kreczmera – poinformował prezydent Rzeszowa.

 

Źródło: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa / Facebook

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

 

13-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)