REKLAMA

Miasto unowocześnienia komunikację miejską. Teraz kasowniki, a co później?

RZESZÓW. Od niedawna w autobusach komunikacji miejskiej można zauważyć nowoczesne, elektroniczne kasowniki. Urządzenia te są jednym z elementów wdrażania Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego. Co jeszcze czeka nas w przyszłości?

Jak wyjaśnił nam rzecznik prezydenta Rzeszowa, Maciej Chłodnicki, nowe kasowniki na razie służą tylko do kasowania biletów, ale z czasem zakres ich funkcjonalności znacznie wzrośnie. Oprócz tradycyjnego kasowania papierowych biletów, umożliwią korzystanie z elektronicznych  biletów zbliżeniowych. W tym celu wystarczy, że ich posiadacz przyłoży portfel lub torebkę do kasownika, a ten automatycznie zarejestruje opłacony przejazd. Dodatkowym atutem nowych czytników biletów jest to, że pasażerowie będą mogli w przyszłości uzupełnić elektroniczną kartę kwotą np. równą wartości biletu miesięcznego. Karty będzie można też na bieżąco doładowywać na przykład przelewem za pomocą Internetu.

Ponadto, jak powiedział nam rzecznik prezydenta, Maciej Chłodnicki, kolejną częścią elektronicznego systemu obsługi będzie możliwość zakupu biletów w autobusach, w specjalnie zamontowanych w tym celu biletomatach. Te urządzenia znajdą się we wszystkich nowych autobusach oraz  na niektórych przystankach. W tym przypadku będzie można zakupić tradycyjne papierowe bilety. Dodatkowo w każdym z autobusów zamontowane zostaną po dwie kamery do monitoringu oraz po dwie tablice elektroniczne w środku i na zewnątrz pojazdu.

Docelowo wszystkich elektronicznych kasowników w rzeszowskich autobusach ma być 500.

IMG_9225

 

24-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

miasto-unowoczesnienia-komunikacje-miejska-teraz-kasowniki-a-co-pozniej