REKLAMA

Miasto rozpoczęło inwestycje z budżetu obywatelskiego. Street workout już gotowy. Co dalej?

RZESZÓW. Miasto rozpoczęło realizację inwestycję na które głosowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Pierwszą z nich był oddany wczoraj profesjonalny plac do ćwiczeń street workoutu. W najbliższych planach jest budowa terenów rekreacyjnych na Osiedlu Biała, parku na ul. bł. Karoliny w Rzeszowie i dwie inwestycję przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4. Terminy gonią bo wszystkie inwestycję muszą być zrealizowane do końca tego roku.

Rozpoczął się idealny sezon do realizowania inwestycji budowlanych. Pogoda sprzyja i budowlańcy mogą spokojnie pracować. Właśnie ten czas chcą wykorzystać władze miasta które ruszają z inwestycjami wybranymi przez mieszkańców Rzeszowa w ramach RBO.

Street Workout już gotowy.

Pierwszą gotową inwestycją która powstała w ramach budżetu obywatelskiego jest Street Workout. Park został oficjalnie otwarty wczoraj popołudniu (06.05.2014r.). Miasto na jego budowę wydało w sumie ponad 32 tys zł. Plac dla skatów wybudowała firma z Krakowa.

Profesjonalne miejsce do ćwiczeń skatów to kwadrat wielkości 7/7 metrów. Na placu zostały zamontowane drabinki, drążki do ćwiczeń i skośna ławka do ćwiczeń mięśni brzucha.

W tym roku w mieście powstaną jeszcze dwie kolejne inwestycję z których będą mogli korzystać młodzi ludzie zajmujący się tą dyscypliną sportu. W ramach budżetu na ten rok radni przeznaczyli także pieniądze na budowę dirtparku i snowparku.

Zobacz tutaj jak młodzież korzysta z nowego Street Workoutu:

https://www.facebook.com/photo.php?v=474294479368157&set=vb.186083974855877&type=3&video_source=pages_video_set

rzeszow_bulwary

(Film z zdjęcie pochodzi z facebooka Street Workoutu Rzeszów)

Dlaczego właśnie ta inwestycja została zrealizowana jako pierwsza?

Odpowiedź jest prosta. – Street Workout to prosta inwestycja. Przy jej realizacji mieliśmy stosunkowo mało załatwień. Kolejne inwestycję wymagają większych formalności, ale sukcesywnie będziemy je realizować. Czasu mamy coraz mniej ponieważ jak wiadomo wszystkie inwestycję musimy skończyć do końca tego roku – mówi Katarzyna Pawlak, z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Tereny rekreacyjne, plac zabaw, park i modernizacja boisk w dalszych planach…

Drugą z inwestycji jaką miasto będzie realizować w ramach budżetu obywatelskiego jest budowa terenów rekreacyjnych i placu zabaw dla dzieci na Osiedlu Biała w Rzeszowie. – Na dniach na plac wjadą koparki. Wczoraj przekazaliśmy już teren pod inwestycję. Prace na osiedlu będzie wykonywać konsorcjum firm z Głowowa Małopolskiego i Przewrotnej – wyjaśnia Katarzyna Pawlak. Koszt tej inwestycji to blisko 460 tys zł.

W kolejce na realizację czeka także park przy ul. bł. Karoliny w Rzeszowie. Inwestycję za nieco ponad 1 mln zł wykona firma z Niebylca. Park ma zostać wybudowany do października. Na osiedlu powstaną alejki z kostki brukowej, ławki, pergole, rzeźba przedstawiająca bł. Karolinę, ogród zapachów i alejki z kostki brukowej. Całość zostanie oświetlona.

Na wakacjach rozpoczyna się również prace przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie. – W pierwszej kolejności planujemy wykonać tam chodniki, plac zabaw dla dzieci, plenerową siłownię i teren rekreacyjny. Później w tym samym miejscu zostaną wyremontowane boiska dla dzieci i młodzieży. Musimy poczekać do zakończenia roku szkolnego ponieważ cały czas uczniowie szkoły korzystają z tych miejsc – wyjaśnia pracownica Biura Prasowego z Urzędu Miasta w Rzeszowie.

 

 

07-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

miasto-rozpoeczelo-inwestycje-z-budzetu-obywatelskiego-street-workout-juz-gotowy-co-dalej