REKLAMA

Miasto przejmie Zamek Lubomirskich! Podpisano akt notarialny

RZESZÓW / PODKAPRACIE. W piątek 20 listopada w rzeszowskim ratuszu Miasto podpisało akt notarialny z Ministerstwem Sprawiedliwości, na mocy którego przekazało działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Gdy ten gmach zostanie wybudowany, miasto będzie mogło dysponować Zamkiem Lubomirskich.

z3_1
Foto: UM Rzeszowa

Miasto przekazało ministerstwu sprawiedliwości działkę o powierzchni ponad hektara, znajdującą się w rejonie ulicy Zielonej i Granicznej na osiedlu Drabinianka.

Na w pełni uzbrojonej działce zostanie postawiony nowoczesny budynek, do którego z Zamku Lubomirskich przeniesie się Sąd Okręgowy, o co od lat zabiegał prezydent Rzeszowa. Zamek zostanie przeznaczony na cele kultury, promocji, działalności artystycznej.

Powołamy zespół najlepszych specjalistów zajmujących się kulturą, który podpowie, co tam powinno się znajdować, jak wykorzystać ten piękny zamek – zapewnił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna plan inwestycyjny, po zaakceptowaniu którego zostanie wybrany projekt nowego budynku. Będzie on centrum informatycznym sądownictwa dla całego Podkarpacia, najnowocześniejszym w Polsce.

Rzeszów zyska najnowocześniejszy w Polsce sąd, a Zamek Lubomirskich powróci do mieszkańców dla kultury i edukacji. Rzeszów Stolicą Innowacji i Kultury – napisał na Facebooku, po podpisaniu aktu notarialnego wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

 

Budowa nowego gmachu będzie najprawdopodobniej trwała nie dłużej, niż 2,5 roku. Do 6 miesięcy od zakończenia budowy ma się odbyć przeprowadzka ludzi i sprzętu z zamku, po czym nastąpi faktyczne przekazanie Zamku Lubomirskich miastu.

Źródło: red., UM Rzeszowa, Marcin Warchoł / Facebook

20-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

miasto-przejmie-zamek-lubomirskich-podpisano-akt-notarialny-9759-00r2kc