REKLAMA

Miasto chce aby Ikea powstała w Rzeszowie. Jakie są na to szanse?

RZESZÓW. Władze miasta zabiegają o to aby w Rzeszowie powstał znany i lubiany przez wielu jeden z największych sklepów zajmujących się produkcją mebli i sprzedażą artykułów dekoracyjnych. Początkowo Ikea miała postawić swój market w Gminie Świlcza. Teraz jest jednak szansa, że sieć postawi na Rzeszów.ikea1

W Urzędzie Miasta w Rzeszowie odbyło się spotkanie władz miasta i przedstawicieli firmy Ikea. Jak udało się nam dowiedzieć, to Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa zabiegała o rozmowy. Miasto jak na razie nie chce zdradzać żadnych szczegółów odbytego spotkania.

– To było pierwsze spotkanie i wstępne rozmowy. Na razie żadnego konkrety nie padły. Decyzje o rozpoczęciu takich inwestycji zawsze poprzedzone są wieloma rozmowami. Czasami na efekt trzeba poczekać lata– mówi Katarzyna Pawlak, z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że władze miasta zaproponowały przedstawicielom Ikei dwie lokalizację na których mógłby powstać salon. Jedną z nich najprawdopodobniej  jest teren bazy MPK przy ul. Trembeckiego.

– Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Mogę tylko powiedzieć, że bardzo zależy nam na tym aby Ikea powstała właśnie u nas. Nowy, duży inwestor to kolejna szansa na rozwój miasta. Są to również nowe podatki i oczywiście nowe miejsca pracy dla ludzi– mówi Pawlak.

O powstaniu sklepu Ikea w okolicach Rzeszowa mówi się już od kilku lat. Początkowo pod uwagę brany był tylko teren w jednej z podrzeszowskich gmin. Od kilku lat Ikea jest bowiem właścicielem 60 hektarów na terenie Gminy Świlcza. Działki są położone wzdłuż drogi krajowej nr 4.

W 2009 roku podczas jednej z konferencji prasowych, przedstawiciele szwedzkiego koncernu mówili o budowę hali o powierzchni 33 tys. m kw. i parkingu na prawie 1,5 tys miejsc postojowych. Budowa Ikei miała kosztować około 200 mln zł. W fabryce pracę miało znaleźć 2,5 tys osób.

A gdzie Waszym zdaniem gdzie powinna powstać Ikea? Rzeszów czy Gmina Świlcza? Zachęcamy do komentowania.

ZDJ.: wikipedia.pl

11-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

miasto-chce-aby-ikea-powstala-w-rzeszowie-jakie-sa-na-to-szanse