REKLAMA

Przy al. Witosa miała być Ikea, potem Decathlon, teraz mówi się o…

RZESZÓW. Zarośnięta działka przy al. Witosa w sąsiedztwie hipermarketu Real aż się prosi o zabudowę. Redakcji rzeszow24.pl udało się dotrzeć do informacji na temat planów budowy w tym miejscu dużego sklepu meblowego.

działkaNieruchomość przy al. Witosa jest obszernym, ale problematycznym terenem. Od lat słychać różne propozycje jego przeznaczenia. W ostatnim czasie mówiło się i obudowie samodzielnego sklepu sportowo-turystycznego Decathlon, i o planach inwestycyjnych Ikei.

Dlaczego działka pomimo korzystnej lokalizacji i braku konieczności obaw o protesty mieszkańców od lat stoi pusta?

Na działce stoi słup wysokiego napięcia, którego przesunięcie będzie kosztowało około miliona złotych. Potencjalny inwestor mógłby dogadać się z PGE, który jest jego właścicielem słupa i np. podzielić koszty – wyjaśnia Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Od kilku dni w kuluarach mówi się o tym, że budową wielkopowierzchniowego obiektu przy al. Witosa jest zainteresowany sklep Agata Meble. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma miała już zakupić tereny i rozpocząć pierwsze przygotowania do inwestycji.

Sama zainteresowana woli szczegółów jednak nie ujawniać.

– W tej chwili Agata Meble w całej Polsce posiada 16 salonów sprzedaży. Dwa kolejne w Białymstoku i Lublinie są w trakcie budowy i jeszcze w tym roku zostaną otwarte. Kolejne inwestycje są na etapie przygotowania, włącznie z rozpatrywaniem różnych lokalizacji. Dlatego też będziemy mogli udzielić bliższych informacji o nowych inwestycjach dopiero jak zostaną podjęte wiążące decyzje – mówi Przemysław Gurban, Dyrektor Operacyjny w Agata Meble.

Ewelina Nawrot

19-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

miala-byc-ikea-potem-decathlon-teraz-mowi-sie-o