REKLAMA

Miał ponad 3 promile alkoholu i usiadł za kierownicę!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Nietrzeźwi kierowcy stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Mimo licznych apeli i zaostrzenia przepisów, wciąż pojawiają się osoby decydujące się na prowadzenie pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. W ostatnim czasie, na trenie powiatu sanockiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich spowodowało kolizje.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek, około godz. 22:30, w miejscowości Besko
Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący pojazdem marki Audi, wykonując manewr skrętu w lewo wjechał na chodnik, a następnie uderzył w skrzynki gazowe. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że pojazdem mógł kierować 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna był pijany, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przestawiono mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w piątek, tuż po północy, na ulicy Królowej Bony w Sanoku
Policjanci Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. W trakcie legitymowania i sprawdzania trzeźwości kierowcy okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia po godzinie 6, policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dudyńce. Na miejscu patrol ustalił, że kierujący seatem zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w zaparkowane na wjeździe do posesji audi. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili kierującego seatem. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zdjęcie poglądowe / archiwum Policji

Kierujący pojazdami za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyźni nie unikną także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Sanok

04-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mial-ponad-3-promile-alkoholu-i-usiadl-za-kierownice-9581