REKLAMA

Miał 3 promile alkoholu. Zaatakował nożem policjantkę. Grozi mu 10 lat więzienia

Trzymiesięcznym aresztem tymczasowym objął Sąd Rejonowy w Rzeszowie mężczyznę, który podczas interwencji zaatakował nożem policjantkę. Funkcjonariusze interweniowali wobec niego w związku ze zgłoszeniem kilku porób naruszenia miru domowego oraz grożenia śmiercią znajomej. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci zostali zawiadomieni o mężczyźnie, który próbował wtargnąć do mieszkania znajomej i groził jej śmiercią. Podczas interwencji, gdy rozmawiali z pokrzywdzoną i pomagającą jej sąsiadką, mężczyzna zaatakował nożem interweniującą policjantkę.

Funkcjonariuszka uchyliła się od ciosu i wspólnie z kolegą z patrolu wezwali mężczyznę do odrzucenia noża. Ten nie podporządkował się poleceniom i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany w mieszkaniu. 61-letni mężczyzna był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu.

Wyjaśnianiem sprawy i zbieraniem dowodów zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo- śledczego rzeszowskiej komendy. Ustalili, że zatrzymany kilkukrotnie usiłował siłą wtargnąć się do mieszkania pokrzywdzonej. Nie udało mu się jednak sforsować drzwi. Mężczyzna groził kobiecie śmiercią, a w sobotę podczas interwencji zaatakował nożem policjantkę. Okazało się, również, że 61-latek był już karany za usiłowanie zabójstwa.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie przedstawił mu zarzuty: naruszenia miru domowego, gróźb karalnych oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. Na wniosek prokuratora, we wtorek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Foto: KWP

Foto: KWP

27-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mial-3-promile-alkoholu-zaatakowal-nozem-policjantke-grozi-mu-10-lat-wiezienia