REKLAMA

Mężczyzna zesłabł przed komendą – policja ruszyła z pomocą

STRZYŻÓW  / PODKARPACIE. 68-letni mieszkaniec Strzyżowa upadł na jednię i ranił się w głowę. Przechodząca obok kobieta, widząc tą niebezpieczną sytuację, wezwała służby ratunkowe i zaalarmowała policję. Na pomoc rannemu mężczyźnie ruszył policjant i pracownica cywilna strzyżowskiej komendy. Ich działania spowodowały, że 68-latek zaczął oddychać, a po chwili odzyskał przytomność.

policjaaaa

W miniony piątek, mieszkanka powiatu strzyżowskiego, przechodząc w rejonie skrzyżowania ul. Łukasiewicza z ul. Andersa, nieopodal wejścia do komendy, zauważyła mężczyznę, który upadł na jezdnię. Sytuacja była poważna. Kobieta, wezwała służby ratunkowe, wbiegła do budynku strzyżowskiej komendy i poinformowała o zdarzeniu dyżurnego.

W tym czasie, obok pomieszczenia dyżurnego przebywał policjant, który na co dzień zajmuje się postępowaniami w sprawach o wykroczenia. Słysząc relacje kobiety, wyszedł z budynku, aby pomóc rannemu mężczyźnie. Razem z nim do udzielania pomocy ruszyła pracownica z Zespołu do spraw Ochrony Informacji Niejawnych. – informuje KPP Strzyżów

Mężczyzna ranił się w głowę. Sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna. W miejscu gdzie doszło do upadku, interweniujący funkcjonariusz wstrzymał ruch na ulicy. W pewnym momencie mężczyzna przestał oddychać. 

Policjant wraz z pracownicą komendy ułożyli mężczyznę bezpiecznie na plecach i rozpoczęli resuscytację. Pomoc okazała się skuteczna. 68-latek zaczął oddychać, a po chwili odzyskał także przytomność. Mieszkaniec Strzyżowa został przekazany ratownikom medycznym, którzy przewieźli go do szpitala. 

Zdarzenie to pokazało, że nie tylko policjanci, ale także pracownicy cywilni policji, są gotowi do podjęcia natychmiastowych działań ratujących najwyższe dobro, jakim jest ludzkie życie. – informuje KPP Strzyżów


Źródło: KPP Strzyżów

Autor: Amelia Krupik

09-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mezczyzna-zeslabl-przed-komenda-policja-ruszyla-z-pomoca-5559