REKLAMA

MEDYKA: niecodzienna sytuacja na pieszym przejściu granicznym (FOTO)

MEDYKA / PODKARPACIE. Na pieszym przejściu granicznym doszło do niecodziennej sytuacji. 35-letni obywatel Ukrainy usiłował przenieść podzespoły do samochodu osobowego marki Mercedes GLE 350. Okazało się, że pojazd z którego części pochodzą został skradziony w Wielkiej Brytanii i jest od roku poszukiwany w całej Europie.

14-156042

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Pod koniec marca, na pieszym przejściu granicznym w Medyce, na kierunku wyjściowym z Polski, 35-letni obywatel Ukrainy usiłował przenieść z Polski na Ukrainę drzwi i pokrywę bagażnika do samochodu marki Mercedes GLE 350. Podzespoły samochodowe były zapakowane w papierowe pudła. Mężczyzna częściowo ciągnął je na wózku towarowym, a część niósł w rękach. Podczas kontroli granicznej podróżny twierdził, że jest to bezwartościowy złom, który kupił na autoszrocie.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że przenoszone części mogą pochodzić z przestępstwa funkcjonariusze SG we współdziałaniu z Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku sprawdzili ich dane identyfikacyjne. Okazało się, że pochodzą ze skradzionego w Wielkiej Brytanii mercedesa. Pojazd ten od roku był poszukiwany w całej Europie.

14-156041

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Na pieszym przejściu granicznym w Medyce, podobnie jak w przytoczonym przypadku, incydentalnie, ale jednak mają miejsce ujawnienia podzespołów pochodzących z przestępstwa.

Zatrzymane na granicy państwa pojazdy, przedmioty podejrzane, są przez Straż Graniczną przekazywane Policji, która ustala ich właścicieli i prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

03-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)