REKLAMA

MEDYKA. 22-latek zaatakował funkcjonariuszkę Straży Granicznej!

MEDYKA / PODKARPACIE. W niedzielę 12 lipca br. na przejściu pieszym w Medyce, na kierunku wyjściowym z RP doszło do naruszenia prawa. Młody mężczyzna podczas kontroli granicznej zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej. Teraz czeka go sprawa karna.

14-182796
Foto: BiOSG

22-letni Polak opuszczający Polskę przez przejście piesze w Medyce nie reagował na wszelkie próby przywołania go porządku i w pewnym momencie zaatakował funkcjonariuszkę Straży Granicznej, która wykonywała czynności służbowe.

Mężczyznę natychmiast obezwładniono, używając środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających oraz kajdanek. W trakcie zajścia młody mężczyzna używał słów niecenzuralnych i powszechnie uważanych za obraźliwe.

Zatrzymany odpowie za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Za każdy z tych czynów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: BiOSG

14-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

medyka-22-latek-zaatakowal-funkcjonariuszke-strazy-granicznej-2010-00r2kc