Medale rzeszowskich judoków w Pucharze Polski U16! (FOTO)

Świetny występ rzeszowskich judoków w Pucharze Polski Młodzików U16 – Judo Baltic Cup, który odbył się w Gdyni. Filip Jakubowski reprezentujący Akademię Judo Rzeszów zdobył złoty medal, a zawodnik Judo Millenium Rzeszów Szymon Lempart sięgnął po brąz.

Bez nazwy-2_9
Na zdjęciach: Filip Jakubowski / Akademia Judo Rzeszów

Puchar Polski Młodzików U16 – Baltic Cup był rozgrywany w sobotę 29 maja, w Gdyni. Rzeszowscy judocy spisali się znakomicie.

Filip Jakubowski z Akademii Judo Rzeszów zdobył złoto w kategorii do 66 kilogramów. Warto dodać, że startowało w niej aż 39 zawodników. Filip wygrał wszystkie swoje walki przed czasem.

Akademię Judo Rzeszów reprezentowali też dwaj inni zawodnicy. Wojciech Barć po dwóch wygranych walkach odpadł z turnieju, kończąc rywalizację na 9. miejscu, a Michał Półtorak zanotował przed odpadnięciem z turnieju jedną wygraną walkę.

Świetne wyniki zanotowali także judowcy Judo Millenium Rzeszów

Bez nazwy-3_2
Na zdjęciach: Szymon Lempart / Judo Millenium Rzeszów

W kategorii do 50 kilogramów po brąz sięgnął Szymon Lempart.

Bardzo dobrze zaprezentował się też Mateusz Klimko, który w kategorii do 73 kilogramów był czwarty. Niestety, w wyniku kontuzji, musiał się wycofać z turnieju w półfinałach.

Kolejny podopieczny Piotra Majchera, Igor Domowicz, zajął 9. miejsce w kategorii do 55 kilogramów.