REKLAMA

Medale rzeszowskich judoków na Mistrzostwach Polski U23! (FOTO)

Judocy Millenium Rzeszów zdobyli dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Judo do lat 23. Po medale sięgnęli Norbert Majcher i Rafał Skrzat. Mistrzostwa odbyły się w sobotę w Kątach Wrocławskich.

sdfsdfsd

Foto: materiał nadesłany

Rzeszowscy judocy sięgnęli po dwa medale Mistrzostw Polski Judo do lat 23. Brązowe krążki zawisnęły na szyjach Norberta Majchera i Rafała Skrzata. Rywalizacja toczyła się w sobotę w Kątach Wrocławskich.

Norbert Majcher walczył w kategorii do 90 kilogramów. Swój brązowy medal wywalczył w imponującym stylu. W pierwszej rundzie pokonał przed czasem Mateusza Resztaka z AZS-u Uniwersytetu Łódzkiego. Później poradził sobie z Mikołajem Szubą, reprezentującym AZS Uniwersytet Warszawski. Walkę tę również skończył przed czasem, wykonując rzut.

W bardzo wyrównanym pojedynku o finał doszło do dogrywki, gdzie szczęście dopisało rywalowi Norberta, późniejszemu zwycięzcy tej wagi – Wojciechowi Pundzie z AZS-u AWF Wrocław. W walce o trzecie miejsce judoka Millenium Rzeszów nie dał najmniejszych szans Arkadiuszowi Lipie z KS Cieszyn, wykonując piękny rzut, a następnie kończąc walkę przez duszenie.

Drugi brązowy medalista Millenium Rzeszów miał inny system rozgrywania walk. Rafał Skrzat uplasował się na trzeciej pozycji po zwycięstwie z Konradem Wójcikiem z UKS Spartakus Lublin. Przegrał zaś z Damianem Artemiukiem z AZS-u AWFiS Gdańsk oraz Michałem Dybą z AZS-u AWF Wrocław.

Należy jeszcze wspomnieć, że srebrnym medalistą mistrzostw został Kirył Weselowski, który do niedawna był zawodnikiem Millenium Rzeszów, a obecnie jest judoką AZS-u AWF -u Warszawa.

Źródło: materiał nadesłany


05-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

medale-rzeszowskich-judokow-na-mistrzostwach-polski-u23-foto-1789-00r2kc