Medal Judoki Millenium Rzeszów na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

Judoka Millenium Rzeszów Mateusz Grendys wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej 66 kilogramów na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży) w Łodzi.

Bez nazwy-1_43

Mateusz w drodze po medal wygrał dwukrotnie Eliminacje Makroregionalne w Bielsku Białej, a następnie w finałach zmierzył się z 24 najlepszymi zawodnikami z kraju. Zawodnik Judo Millenium Rzeszów pokonał Aleksa Calińskiego z Mako Judo Wrocław, Adama Kazimierczaka z Yawara Warszawa i Jakuba Kuczyńskiego z AZS AWFiS Gdańsk.

Rzeszowski judoka uległ w półfinale Marcinowi Świdwa z Lemur Warszawa, a w pojedynku o brąz pewnie zwyciężył z Janem Dzigą z Pałacu Młodzieży Tarnów.

pobrane(1)

W finałach walczyli również Adrian Dereń z kategorii wagowej 73 kilogramy, który zajął 9. miejsce, a także Bartłomiej Sobczyk walczący w kategorii do 60 kilogramów i Michał Klimko w kategorii do 73 kilogramów, którzy uplasowali się na 12 miejscu.

Źródło: materiały nadesłane