REKLAMA

Uczennica z Jarosławia jako jedyna w regionie zdała maturę na 100 procent

REGION. Emilia Matrejek z Jarosławia jest jedyną maturzystką w województwie podkarpackim, która zdała tegoroczny egzamin dojrzałości na 100 procent. W skali kraju takich uczniów było łącznie 12. Najlepsi, podczas gali ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”, otrzymali wyróżnienia i stypendia.

IMG_20190920_145449

Foto: ZSDGiL w Jarosławiu

W minionym roku szkolnym maturę zdawało 247 230 młodych osób, z czego Kapituła Projektu wyłoniła 25 wyróżniających się najlepszymi wynikami w skali całego kraju i ponadprzeciętnymi zdolnościami. Laureaci VI edycji pochodzą z 12 województw, a jedyną Laureatką w województwie podkarpackim została Emilia Matrejek, absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnym im. A. Witkowskiego w Jarosławiu.

Na tegoroczną VI Galę, która odbyła się w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, zaproszono Emilię wraz z dyrektor ZSDGiL, Renatą Tomaka-Pasternak. Wśród zaproszonych Gości byli również przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, Okręgowej oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a także rektorzy trójmiejskich uczelni. W trakcie gali nastąpiła prezentacja laureatów oraz uroczyste wręczenie nagród, a wykład specjalny nt. „Przemiany miłości” wygłosił prof. Bogdan Wojciszke (Uniwersytet Humanistyczno- Społeczny SWPW).

7c1c9aa03c51b585e34d0c723421162e_LFoto: ZSDGiL w Jarosławiu

Emilia Matrejek to przyszła studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku międzynarodowy biznes, finanse i zarządzanie. Podczas gali mówiła o swoim największym marzeniu, którym jest połączenie wykształcenia z pasją, czyli gotowaniem – być może prowadzeniem restauracji.

Źródło: informacja prasowa ZSDGiL w Jarosławiu

22-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

maturzystka-z-regionu-zdala-mature-na-100-procent-545-00r2kc