REKLAMA

Maturzyści już wiedzą! II LO i muzycy z najlepszą zdawalnością

Ponad miesiąc tegoroczni maturzyści czekali na wyniki egzaminu dojrzałości. Centralna Komisja Egzaminacyjna zamieściła na stronie internetowej wyniki, jakie udało się zdobyć maturzystom. Uczniowie z naszego województwa spisali się całkiem nieźle.

Najwyższą zdawalnością może pochwalić się II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, gdzie zaliczyło 100% maturzystów. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Rzeszowie również cieszy się tak okazałym wynikiem.

Na drugim miejscu uplasowało się IV Liceum Ogólnokształcące, gdzie zdało prawie 99% uczniów, w I Liceum ponad 97%. Na piątym miejscu uplasowało się III Liceum, zdało ponad 96%. Natomiast wśród techników najlepiej spisali się uczniowie z Technikum nr 7 (ZSM) oraz Technikum nr 6 (ZS Elektronicznych). Kolejne miejsce przypadło VI Liceum oraz Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych, a później Technikum nr 9 (ZST) i Technikum nr 12 (ZSKU).

Ponad 80% maturzystów z liceów i techników cieszy się z osiągnięcia pozytywnych wyników. Najlepiej wypadli uczniowie województwa małopolskiego. Wyższa zdawalność pojawiła się w liceach- 88% uczniów osiągnęło zamierzony cel, zaś uczniowie z techników zdali w 69%, więc niektórzy z nich będą musieli jeszcze powtórzyć materiał.

Osobom, którym nie udało się uzyskać pozytywnego wyniku z jednego przedmiotu na egzaminie dojrzałości przysługuje druga szansa. Termin to 21 i 22 sierpnia.

 

04-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

maturzysci-juz-wiedza-ii-lo-i-muzycy-z-najlepsza-zdawalnoscia