REKLAMA

Mateuszek z Rzeszowa walczy z bólem. Potrzebuje operacji!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 8-letni Mathew Smith z Rzeszowa cierpi m.in. na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy i padaczkę, przez którą doszło do zwichnięcia biodra. Chłopiec zmaga się z nieludzkim bólem, który może uśmierzyć jedynie specjalistyczna operacja ortopedyczna. W tym celu trwa zbiórka pieniędzy, zweryfikowana przez Fundację Siepomaga.

content_7ecd7d2f-4005-49ed-8d4c-01b427a65f7c
Foto: siepomaga.pl

Jestem załamana… Stan Matiego pogorszył się! Ataki padaczki to już nasza brutalna codzienność. Doszło też do zwichnięcia drugiego biodra, przez co Mati coraz bardziej cierpi. Cały czas jest na silnych lekach przeciwbólowych. Sprzedałam wszystko, co miałam, by go ratować. Obecnie mieszkamy z moimi rodzicami… Chociaż robię wszystko, co mogę, wciąż nie udało się zebrać środków na operację. Przepadły nam już dwa terminy – pisze zrozpaczona mama Mateuszka, którego wychowuje samotnie.

 

  • ZBIÓRKĘ MOŻNA WESPRZEĆ TUTAJ

 

Już w pierwszych minutach swojego życia chłopiec miał ogromne problemy z oddychaniem. Zespół zaburzeń oddechowych uszkodził płuca. U Mattiego zdiagnozowano MPD, czyli Mózgowe Porażenie Dziecięce. W 2014 roku pojawiły się ataki padaczki.

Bardzo silne ataki padaczki doprowadziły u Mattiego do zwichnięcia stawu biodrowego, które powoduje potworne cierpienie. Obecnie jedyną szansą na jak najszybsze uwolnienie Mattiego od bólu jest operacja ortopedyczna, której podjąć może się jedynie dr Paley w Paley European Institute w Warszawie. Operacja jest bardzo kosztowna, a z uwagi na stany padaczkowe, również bardzo skomplikowana.

Doktor planuje zoperować 2 biodra równocześnie, aby zaoszczędzić bólu, ograniczyć ryzyko skoliozy oraz zminimalizować skutki podania znieczulenia. Bardzo często operacje z NFZ kończą się skróceniem nogi, ponieważ są robione tylko na jedno biodro. Nie możemy pozwolić sobie na takie ryzyko, Matti już i tak jest bardzo obciążony. Nie minął nawet rok od operacji serduszka, która odbyła się w czerwcu 2019 – mówi mama chłopca.

Nie mogę dłużej patrzeć na ból i krzywdę, które wyrządza Mattiemu choroba. Dzięki operacji mój synek ma szanse stanąć na nogi bez bólu. Błagam o pomoc, ponieważ nie jestem w stanie już więcej płakać, widząc cierpienie mojego synka. On i tak już wiele wycierpiał – apeluje mama Mateuszka z Rzeszowa.

 


  • ZBIÓRKĘ MOŻNA WESPRZEĆ TUTAJ

  • Uruchomiono też grupę na Facebooku, gdzie umieszczane są licytacje, z których dochód również zasili zbiórkę. Grupa jest dostępna TUTAJ

 

Źródło: siepomaga.pl, mat. nadesłane

24-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

mateuszek-z-rzeszowa-walczy-z-bolem-potrzebuje-operacji-4211-00r2kc