REKLAMA

Masz ochotę na Lacrosse? Trwa kompletowanie kadry

RZESZÓW. Lacrosse to sport kontaktowy, chroniony przez specjalny sprzęt (kaski, rękawice, naramienniki), który łączy ze sobą hokej, rugby, piłkę ręczną oraz football amerykański.  Poszukiwani są amatorzy nowej dyscypliny sportu. Czujesz się na siłach?

 

Inicjatorem pomysłu są osoby z drużyn lacrosse z Katowic oraz Krakowa. A na Podkarpaciu ja – mówi Krystian Snopkowski z Kolbuszowej, który stara się wypromować nową dyscyplinę sportu.

– Na chwilę obecną szukamy osób zainteresowanych grą w lacrosse w wieku od 16 lat do … górnej granicy właściwie nie ma. W zimie będziemy grać w salach gimnastycznych, bądź tego typu obiektach sportowych (trwa szukanie miejsc), w lecie zaś na boiskach piłkarskich (można spokojnie przystosować boiska piłkarskie do tego typu gry). Jeżeli zbierzemy odpowiednią liczbę osób, wówczas będziemy starali się o kontakty z Polską Federacją Lacrosse o pomoc w zorganizowaniu drużyny. W niedługim czasie przyjadą koledzy z drużyn z Katowic i Krakowa, by zorganizować warsztaty związane z Lacrossem w Rzeszowie – wyjaśnia.

Inicjatorzy chcieliby zbudować drużynę złożoną z studentów rzeszowskich.

Największą barierą jest jednak brak sponsora. – Na tą chwilę nie mamy jeszcze sponsora, także każdy chętny do gry i tworzenia rzeszowskiej drużyny po warsztatach, na których będzie prezentowany sprzęt oraz zasady gry w lacrosse, będzie mógł kupić sobie zestaw do gry – wyjaśnia K. Snopkowski.

lacrosse

Sprzęt (kij, kask oraz rękawice) do tanich nie należy, ale z pewnością posłuży przez lata. Pełen zestaw (używany) kosztuje od 450 zł. Nowy sprzęt można sprowadzić także zza granicy, to jednak wiąże się z wyższymi kosztami.

Rzeszów stara się być innowacyjny i nowoczesny. Jeżeli tak jest, to czemu nie spróbować nowego widowiskowego sportu, który łączy ze sobą kilka cech różnych innych dyscyplin sportowych? – przekonuje K. Snopkowski. – Wystarczą chęci do gry. Atmosfera w Polskim świecie Lacrosse jest wyjątkowo otwarta dla tworzenia nowych drużyn, stąd pomocna dłoń od innych drużyn w celu zorganizowania warsztatów tematycznych dla promocji tego sportu.

Terminy spotkań oraz więcej szczegółów dostępne są na facebooku.

22-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

masz-ochote-na-lacrosse-trwa-kompletowanie-kadry-n001