REKLAMA

Masz nietolerancje pokarmowe? Nie przejmuj się, dieta pudełkowa w Rzeszowie wciąż jest w Twoim zasięgu!

W ostatnim czasie wzrosła świadomość dotycząca alergii i nietolerancji pokarmowych. Wiele osób wyklucza ze swojej diety różne produkty, mając nadzieję, że poprawi to ich samopoczucie. Jakie są najczęstsze nietolerancje pokarmowe i który catering ma najlepszą ofertę dla osób, które się z nimi zmagają?

Catering dietetyczny dla osób z nietolerancją laktozy

Laktoza jest cukrem, który można znaleźć w mleku i jego przetworach. Substancja ta powszechnie występuje w żywności i jest jedną z najczęstszych przyczyn problemów trawiennych. Nietolerancja laktozy może pojawić się na skutek dłuższej przerwy w spożywaniu nabiału, ale nierzadko występuje samoistnie. Reakcja jest spowodowana zaburzeniami wydzielania enzymu laktazy, np. produkcją niedostatecznej ilości. Spożywanie produktów zawierających laktozę może wówczas wywoływać różne dolegliwości. Zwykle są to bóle brzucha, wzdęcia i biegunki.

Na szczęście istnieje skuteczna farmakoterapia, która polega na podawaniu enzymu laktazy przed spożyciem posiłku zawierającego laktozę. Na rynku jest też duży wybór wśród produktów spożywczych pozbawionych tego cukru. Nie należy się ich obawiać, usunięcie laktozy polega na rozłożeniu jej na galaktozę i glukozę, które są zwykle bezpieczne dla osób z nietolerancją.

Dieta pudełkowa z wykluczeniem laktozy jest oparta na produktach, które nie wywołują objawów nietolerancji. Są to zróżnicowane źródła białka pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także nabiał bez laktozy. Można więc mieć pewność, że pudełka z jedzeniem nie będą powodowały dolegliwości.

Czy w Rzeszowie można zamówić dietę pudełkową bez nabiału?

Nietolerancja laktozy to nie jedyny problem, który wyklucza spożywanie mleka. Zawarte w nim białka bywają przyczyną różnych reakcji alergicznych. Ich objawy mogą dotyczyć przewodu pokarmowego, jednak czasami obejmują też zmiany skórne, a także nieżyt nosa i chrypkę. Dlatego wiele osób decyduje się na całkowite wykluczenie ze swojej diety mleka i jego przetworów.

Dla takich osób powstała dieta pudełkowa w Rzeszowie od WygodnaDieta.pl. Jadłospis z wykluczeniem mleka oraz nabiału uwzględnia inne źródła białka, a także składniki bogate w wapń. Dzięki temu posiłki dostarczają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, bez ryzyka pojawienia się dokuczliwych objawów.

Czy dieta pudełkowa bez ryb i owoców morza jest pełnowartościowa?

Z różnych powodów często z diety wyklucza się też ryby i owoce morza. Wiele osób zastanawia się, czy eliminacja składnika uchodzącego za bardzo zdrowy nie spowoduje niedoborów pokarmowych.

Samodzielne wykluczenie z diety takich produktów niesie ze sobą pewne ryzyko. Jednak jadłospis ułożony przez dietetyka z pewnością zapewni odpowiednią podaż wszystkich składników odżywczych. Pudełka dietetyczne z wykluczeniem ryb i owoców morza są oparte na świeżych warzywach i owocach bogatych w witaminy i składniki mineralne, pestkach, orzechach i olejach roślinnych, które dostarczają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz zróżnicowane źródła białka i węglowodanów złożonych.

Bezglutenowy catering dietetyczny

W ostatnim czasie bardzo wzrosła popularność diet bez glutenu. Wiele osób uważa, że taki sposób żywienia jest dla nich korzystniejszy i zapobiega różnym objawom, np. ze strony układu pokarmowego. Gluten jest białkiem obecnym głównie w niektórych zbożach, ale można go spotkać także w innych produktach spożywczych, np. wędlinach, daniach gotowych czy mieszankach przypraw.

Catering dietetyczny bez glutenu uwzględnia produkty zbożowe, pieczywo mąkę czy makarony pozbawione źle tolerowanego białka. Taka żywność pudełkowa zapewnia odpowiednią podaż błonnika pokarmowego i niezbędnych składników odżywczych.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

03-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook