REKLAMA

Masowe punkty szczepień w kwietniu na Podkarpaciu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Przygotowujemy się do tego, aby po 19 kwietnia przystąpić do realizacji programu szczepień na dużo większą skalę, w naszym województwie wkrótce powstaną tak zwane masowe punkty szczepień – poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 

DSC_0101

Narodowy Program Szczepień jest systematycznie realizowany od 27 grudnia ubiegłego roku. Przygotowujemy się do tego, aby po 19 kwietnia przystąpić do realizacji programu szczepień na dużo większą skalę, w naszym województwie wkrótce powstaną tak zwane masowe punkty szczepień – przekazała wojewoda Ewa Leniart podczas czwartkowej konferencji prasowej, odbywającej się w Centrum Medycznym Medyk przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie, który uruchomił populacyjny punkt szczepień.

Mamy zobowiązanie, by do 11 kwietnia wskazać miejsca, w których masowe punkty szczepień powstaną w naszym województwie. Dlaczego szczepienia są ważne? Przede wszystkim po to, aby już nie zmagać się z takimi falami zachorowań, w trakcie której aktualnie jesteśmy. (…) Dlatego tak ważną kwestią jest to, aby przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego i zaangażowanego personelu białego masowo dokonywać szczepień. Przed nami ogromne przedsięwzięcie logistyczne – dodała Ewa Leniart.

 

Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Robert Bugaj w Rzeszowie poinformował, że obecnie na terenie województwa podkarpackiego działa 450 punktów szczepień.

DSC_0105

Punkty funkcjonują praktycznie w każdej gminie, staraliśmy się, aby były one zlokalizowane blisko miejsca zamieszkania. W dużej części prowadzone są przez gabinety podstawowej opieki zdrowotnej, ale także szpitale powiatowe – powiedział Robert Bugaj.

W konferencji uczestniczyli także: państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Rzeszowie Jaromir Ślączka, prezes Okręgowej Liczby Lekarskiej w Rzeszowie Wojciech Domka oraz prezes Centrum Medycznego Medyk Stanisław Mazur.

 

Sytuacja epidemiczna w województwie podkarpackim na dzień 31 marca br.:

  • W województwie podkarpackim wykonano 320 948 szczepień, w tym 105 432 szczepień drugą dawką.
  • W Rzeszowie wykonano 104 035 szczepień, w tym drugą dawką – 31 624.

 

Łóżka covidowe i respiratory:

  • 2514/2004 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19,
  • 262/217 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory.

 

 

foto: Jutyna Żuczek

źródło: red., gov.pl, Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie


31-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)