REKLAMA

Maseczki również w domu? Nowe wytyczne WHO!

POLSKA. Światowa Organizacja Zdrowia w środę 2 grudnia br. opublikowała nowe wytyczne dotyczące noszenia maseczek. Według nich usta i nos powinny być zasłaniane podczas interakcji we wszystkich słabo wentylowanych pomieszczeniach.

pexels-photo-6025306
Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

WHO radzi, aby ogół społeczeństwa nosił niemedyczną maskę w pomieszczeniach (np. w sklepach, wspólnych miejscach pracy, szkołach) lub na zewnątrz, wszędzie tam, gdzie nie można zachować fizycznej odległości co najmniej jednego metra – cytuje wytyczne WHO portal polskatimes.pl.

W zaleceniach czytamy też, że w pomieszczeniach zamkniętych, o ile wentylacja nie jest w nich wystarczająca, również należy nosić maseczkę, bez względu na to czy odległość co najmniej jednego metra jest zachowana, czy też nie. Mowa tu również o przyjmowaniu gości w domu, w słabo wentylowanych pomieszczeniach.

WHO przestrzega o niezapominaniu o higienie rąk oraz nakazuje, by nie nosić masek podczas energicznej aktywności fizycznej.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała również, że w przypadku używania osłon na twarz zamiast maseczki, należy zapewnić ich odpowiednią konstrukcję, tak, aby zakryć boki twarzy i poniżej podbródka.

Źródło: polskatimes.pl

06-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

maseczki-rowniez-w-domu-nowe-wytyczne-who-7238-00r2kc