REKLAMA

“Maseczki dla Łańcuta” – akcja szycia maseczek ochronnych dla szpitala w Łańcucie!

RZESZÓW, ŁAŃCUT / PODKARPACIE. “Maseczki dla Łańcuta” to nowa grupa na Facebooku, która gromadzi społeczność wsparcia dla lekarzy ze szpitala w Łańcucie, który od poniedziałku jest szpitalem jednoimiennym zakaźnym. Zgłaszający się grupowicze szyją maseczki ochronne dla personelu łańcuckiej placówki zakaźnej.

pexels-photo-3873197

Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

Poszukuję chętnych którzy wraz ze mną zasiądą do swojej maszyny i uszyjemy dla nich chociaż maseczki. Jutro dowiem się o konkretach oraz innych potrzebach. Jeśli sam nie możesz pomóc udostępnij, może ktoś ze znajomych będzie miał jak. Szukam materiałów /chyba ze uda się zakupić większą ilość/ oraz chętnych do szycia i transportu. Grupa jest ogólnodostępna zapraszam do pomocy. Pomóżmy naszym medykom, Pomóżmy sobie – napisała przed kilkoma dniami Katarzyna Gargała, gdy tworzyła grupę “Maseczki dla Łańcuta”.

Obecnie grupa liczy ponad 1700 osób, a liczba osób chcących wesprzeć akcję stale rośnie.

Głównym celem grupowiczów jest produkowanie maseczek ochronnych dla szpitala w Łańcucie, który został wyznaczony jako szpital jednoimienny zakaźny dla Podkarpacia. To ta placówka w regionie została przystosowana do przyjmowania osób zarażonych koronawirusem.

Maseczki są tworzone z bawełny i wypełniane fizeliną. – Szyjemy z PODWÓJNEJ warstwy tkaniny bawełnianej najlepiej z KIESZONKĄ na FLIZELINĘ. Lub jak ktoś ma taką flizelinę do naprasowania, to może być w środku na stałe – czytamy w instrukcji na grupie (całość dostępna TUTAJ).

Jednocześnie organizatorzy akcji apelują, żeby maseczki szyli tylko ci, którzy mają wszystkie potrzebne materiały, by uniknąć ryzyka zarażenia wirusem w sklepach. Materiały do tworzenia masek są dostępne w łańcuckim MDK. Organizatorzy proszą również, aby nie przyjeżdżały po nie pojedyncze, prywatne osoby. Po udostępnione materiały powinny zgłaszać się te osoby, które mają większą siłę przerobową – punkty krawieckie, czy osoby specjalizujące się w szyciu. Szczegółowe wytyczne można znaleźć na grupie “Maseczki dla Łańcuta”.

W akcję włączają się szwalnie, a specjalną zbiórkę na rzecz społecznej akcji “Maseczka dla Łańcuta” prowadzi Fundacja Kompas:

Oprac. Kacper Ciuba

16-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)