REKLAMA

Marta Niewczas poprze Marcina Warchoła?

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł spotkał się w niedzielę 28 lutego z byłą radną Rzeszowa, wielokrotną mistrzynią świata w karate tradycyjnym Martą Niewczas. Czy to oznacza, że Niewczas wzmocni sztab wyborczy wiceministra w wyborach na prezydenta Rzeszowa?

 

Przygotowanie do walki z mistrzynią świata Martą Niewczas – napisał na Facebooku wiceminister Marcin Warchoł, publikując zdjęcie z Martą Niewczas.

 

Marta Niewczas to sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym i doktor nauk o kulturze fizycznej. Po zakończeniu kariery sportowej angażuje się politycznie.

Niewczas była przez trzy kadencje radną miasta Rzeszowa (raz z listy komitetu „Nasz Dom – Rzeszów” i dwa razy  z listy „Rozwoju Rzeszowa”, ugrupowania Tadeusza Ferenca), a nawet wiceprzewodniczącą rady. Startowała też jako kandydatka na prezydenta Rzeszowa w 2014 roku. Wówczas, z ramienia powołanego przez siebie komitetu “Aktywny Rzeszów”, zajęła czwarte miejsce.

Marta Niewczas startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego i Sejmu, ale nie uzyskała nigdy mandatu.

Zaczyna się walka o tron… Oddajmy władzę w naszym mieście ludziom młodym. Stara ekipa powiedziała już wszystko. I ciągle mówi to samo… Wsłuchajmy się w młodość. Oni mają inne spojrzenie na rzeczywistość i pozwólmy im ją zmieniać… Doceńmy jej zapał, wizje, siłę i determinacje… Jestem pewna, że świat w którym żyjemy stanie się radosny, poukładany i innowacyjny – napisała na Facebooku, w dniu rezygnacji prezydenta Tadeusza Ferenca, Marta Niewczas.

 

Przypomnijmy, że Marcin Warchoł ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Rzeszowa podczas pożegnalnej konferencji Tadeusza Ferenca.

Przechwytywanie_122
Foto: archiwum Esanok.pl

Będę startował jako kandydat obywatelski, bezpartyjny i niezależny. Rezygnuję z polityki warszawskiej na rzecz pracy dla Rzeszowa. Chcę wykorzystać moje bogate doświadczenia w pracy w rządzie, w sejmie, u Rzecznika Praw Obywatelskich. I chcę, żebyśmy wspólnie, razem dalej Rzeszów rozwijali. Moją partią od dzisiaj jest Rzeszów – podkreślił wtedy Marcin Warchoł.

W czwartek 25 lutego premier Mateusz Morawiecki powołał na funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka. Będzie on zarządzał miastem do czasu wyboru nowego prezydenta miasta. W piątek 26 lutego opublikowano projekt rozporządzenia prezesa rady ministrów, który zakłada, że wybory w Rzeszowie odbędą się prawdopodobnie w niedzielę 9 maja.

Źródło: red., Facebook

28-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.